Hlavní obsah

Italská policie zadržela na olympiádě Slováka, po němž pátrala 16 let. Šel na hokej

Hokejový zápas mezi Slovenskem a Finskem na zimní olympiádě v Miláně se stal osudným slovenskému občanovi, kterého ve středu zadržela italská policie. Pátrala po něm od roku 2010. Místo hokejového stadionu v milánské čtvrti Santa Giulia Slovák skončil ve věznici San Vittore, uvedl portál Milano Today.

Foto: Petr David Josek, ČTK/AP

Hockey Arena Santa Giulia v Miláně

Článek

Všechno to začalo, jakmile se čtyřiačtyřicetiletý Slovák ve středu objevil na recepci v kempu na Via Airaghi v milánské čtvrti Baggio.

Když zaměstnanci zadali jeho data do systému, spustil se systém pro upozornění na podezřelé hosty, což je software integrovaný do policejního online portálu, kde se zaznamenávají informace o hostech v hotelích, penzionech či apartmánech v krátkodobém pronájmu.

Vzápětí vyšlo najevo, že na muže vydal v roce 2010 zatykač soud v Bolzanu. Za různé krádeže v obchodech tam byl odsouzen k 11 měsícům a sedmi dnům vězení.

Do kempu na Via Airaghi tak dorazili karabiniéři a Slovák se už na hokej nedostal. Místo toho v poutech putoval na policejní stanici a poté do milánské věznice San Vittore. Zápas, v němž slovenská hokejová reprezentace porazila tu finskou 4:1 a kvůli němuž se vypravil na zimní olympiádu, tak neviděl.

Výběr článků

Načítám