Hlavní obsah

Zemřela slavná kuplířka madame Claude, chodil k ní i Kennedy

23. 12. 2015, 7:06 – Nice

V Nice na jihovýchodě Francie zemřela slavná provozovatelka sítě luxusní prostituce ve Francii v druhé polovině 20. století Fernande Grudetová, přezdívaná madame Claude. Bylo jí 92 let a poslední dva roky strávila v nemocnici. Mezi jejími klienty byly osobnosti jako prezident John F. Kennedy či íránský šáh.

Foto: Profimedia.cz

Fernande Grudetová známá jako madame Claude na snímku z roku 1986

Článek

Tato kuplířka s image příslušnice velké buržoazie vládla desítky let síti asi 500 žen a několika chlapců. Prostitutky a prostituti se prodávali za 10 000 či 15 000 franků (40 500 či 62 100 Kč) za noc a Grudetové z toho odevzdávali 30 procent.

Jejím krédem bylo "dělat hřích hezký". Nabízela dívky, které nevypadaly jako prostitutky, a vybírala klientelu mezi politickými, filmovými, podnikatelskými a dalšími osobnostmi.

Výměnou za informace, které získaly dívky od klientů, francouzské bezpečnostní služby Grudetovou nechaly na pokoji a chránily.

O tuto ochranu ji v polovině 70. let připravil francouzský pravicový prezident Valéry Giscard d'Estaing, který zesílil boj proti kuplířství.

Grudetová raději utekla do Spojených států. Po návratu do Francie se v 90. letech pokusila vytvořit novou síť luxusní prostituce, ale skončila podlé médií několikrát ve vězení.

Reklama

Související témata:

Výběr článků