Hlavní obsah

V Bavorsku se koronavirem nakazila celá rodina

6. 2. 2020, 15:21 – Berlín/Londýn

Německo ve čtvrtek potvrdilo třináctý případ nákazy novým typem koronaviru. Jde o manželku jednoho ze zaměstnanců firmy Webasto z bavorské obce Stockdorf u Mnichova, která je ohniskem nákazy virem v zemi. Už dříve místní úřady informovaly, že se koronavir prokázal i u dvou dětí tohoto páru. Třetí případ nákazy ohlásila také Británie.

Foto: Michael Dalder, Reuters

Německá firma Webasto je ohniskem nákazy koronavirem v Německu.

Článek

Novým koronavirem se v Německu nakazilo osm zaměstnanců firmy Webasto, která vyrábí automobilové díly. V polovině ledna se školení ve firmě účastnila žena z Číny, která si příznaků nemoci všimla až při návratu do vlasti. Od jednoho ze zaměstnanců se nakazily také jeho dvě děti a nyní i jejich matka.

Podle agentury DPA je zdravotní stav otce stabilizovaný. Matka a jejich dvě děti nevykazují žádné symptomy. Celá rodina je v karanténě v nemocnici.

Muži v Bavorsku nakaženému koronavirem onemocnělo už i druhé dítě

Koronavirem se nakazili rovněž dva Němci, kteří o víkendu přiletěli evakuačním letadlem z čínského města Wu-chan. Právě z metropole provincie Chu-pej se začal nový koronavirus šířit.

Nyní jsou oba v péči lékařů ve Frankfurtu nad Mohanem. Zbylí cestující ze stejného letadla museli po návratu do Německa na dva týdny do karantény.

Také pacient s koronavirem ve Španělsku je Němec. Podle všeho se nakazil od známého z bavorské firmy Webasto.

Číňané proti koronaviru nasazují lék vyvinutý Čechem

Jednoho nového nakaženého oznámila ve čtvrtek také Británie. „U dalšího pacienta byly testy pozitivní na koronavirus. Celkový počet případů ve Spojeném království tak stoupl na tři,” uvedl vrchní zdravotnický činitel v zemi Chris Whitty. Zdůraznil, že pacient se nakazil mimo Británii.

Především v Číně, ale i v některých dalších zemích je zatím registrováno přes 28 000 případů onemocnění; dosud nákaze podlehlo 565 osob - 564 lidí v Číně a jeden člověk na Filipínách.

V Evropě se nákaza potvrdila kromě Německa (13) a Británie (3) také u lidí ve Francii (6), Itálii (2), Španělsku (1), Finsku (1), Švédsku (1) a Belgii (1). Dva případy oznámilo Rusko, nemocní jsou z asijské části země. V Česku se zatím nákaza nepotvrdila.

Reklama

Výběr článků