Hlavní obsah

Kriminalita v Německu by bez migrace byla nižší, míní bavorský ministr

5. 8. 2019, 18:30

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann v rozhovoru s listem Passauer Neue Presse, zveřejněném v pondělí, varoval před vyšší připravenosti migrantů použít násilí. Vyjádřil také přesvědčení, že s každým dalším migrantem může do spolkové republiky přicházet i další riziko.

Foto: Christoph Reichwein, ČTK/AP

Muž původem z Eritreje je podezřelý z toho, že pod přijíždějící vlak shodil ženu a jejího osmiletého chlapce. Dítě zemřelo.

Článek

"Je nepřehlédnutelné, že k nám nyní přicházejí lidé z jiných kulturních oblastí, v jejichž vlasti ještě není nenásilnost, jak ji známe zde, tak samozřejmá. Je potřeba to jasně říci: Přicházejí k nám lidé, kteří konflikty mnohem rychleji řeší násilím," nechal se slyšet ministr za Křesťanskosociální unii (CSU). Na zvýšené riziko podle něj jasně poukazují i policejní statistiky.

Herrmann v rozhovoru, který se uskutečnil po útoku ve Frankfurtu nad Mohanem, kde minulý týden čtyřicetiletý Eritrejec pod vlak strčil osmiletého chlapce, zároveň vyjádřil nutnost jasně se distancovat od xenofobního štvaní. Zdůraznil také, že v Bavorsku je úroveň kriminality na nejnižší úrovni za 30 let. Bez migrace by podle něj ale statistika násilných trestných činů byla ještě nižší.

Velmi nízká je úroveň kriminality i v celém Německu. Loni země zaznamenala nejméně trestných činů od roku 1992. Mezi podezřelými z nich je cizinců 35 procent. V roce 2017 nejčastěji pocházeli z Turecka, Sýrie, Rumunska a Polska. Podíl cizinců na obyvatelstvu spolkové republiky tvoří zhruba 11,5 procenta.

Reklama

Související témata:

Výběr článků