Hlavní obsah

Tanečnice Ruby přiznala vylhané výpovědi o Berlusconiho večírcích

24. 5. 2013, 21:05

Mladá marocká tanečnice Karima Mahrúgová přiznala, že ve svých výpovědích před vyšetřovateli ohledně proslavených "bunga-bunga" večírků ve vile italského expremiéra Silvia Berlusconiho v mnohém lhala.

Foto: ČTK/AP

Karima Mahrúgová alias Ruby před italským soudem

Článek

Maročanka, známá pod přezdívkou Ruby zlodějka srdcí, v pátek před italským soudem vypovídala jako svědkyně v procesu s trojicí mužů obžalovaných z kuplířství, kteří údajně na Berlusconiho večírky obstarávali prostitutky.

Ruby ale také figuruje přímo v procesu s Berlusconim, pro kterého prokuratura žádá za zneužití funkcí veřejného činitele a za pohlavní styk s nezletilou prostitutkou šest let vězení.

"Je mi líto, že jsem vyprávěla lži, když jsem mluvila s vyšetřovateli. Většina věcí, které jsem řekla, nejsou pravda," prohlásila v pátek jednadvacetiletá Ruby podle agentury AFP.

Podle obžaloby v Berlusconiho případu není pochyb o tom, že organizátoři takzvaných "bunga-bunga party", na které byly zvány ženy zejména pro sexuální potěšení pánů, věděli, že tanečnici Ruby je méně než 18 let. Přesto ji prý na tyto večírky v expremiérově vile zvali. Placený sex s nezletilou je podle italských zákonů trestný, hranici z původních 17 na 18 let přitom posunula právě Berlusconiho vláda.

Foto: Giampiero Sposito, Reuters

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi

Výši odměny si vymyslela

Berlusconi i Mahrúgová obvinění týkající se jejich pohlavního styku v době, kdy jí bylo 17 let, popírají. Nikdy prý nebyla prostitutkou, řekla Ruby při první svědecké výpovědi před soudem v případu kuplířů před týdnem. Svou účast na večírcích u expremiéra ale přiznala a vypověděla, že od Berlusconiho pokaždé dostávala obálku s obnosem 2000 nebo 3000 eur (asi 50 000 až 80 000 korun) jako nezávaznou "malou pomoc".

V pátek ale řekla, že si tuto částku "vymyslela", aby vzbudila pozornost.

Na řadu dalších otázek státního návladního Ruby odpovídala velmi mlhavě, nejčastěji se "nepamatovala", nebo "nemohla vzpomenout", shrnula páteční Rubyino svědectví před soudem agentura APA.

Reklama

Související témata:

Výběr článků