Hlavní obsah

Spalovač mrtvol odešel do důchodu, univerzita je plná rozkládajících se těl

19. 5. 2014, 18:52 – Madrid

Ve sklepních prostorách lékařské fakulty slavné madridské univerzity Complutense je místnost plná rozkládajících se lidských těl. Informoval o tom španělský list El Mundo. Až 250 těl lidí, kteří se rozhodli věnovat po smrti své tělesné schránky na vědecké účely, tak podle zprávy leží pod univerzitou. Jsou prý naházeny jedno přes druhé, „bez jakékoli kontroly a hygieny”.

Foto: Profimedia.cz

Madrid. Ilustrační foto

Článek

Nejstarší z těl se tam údajně dostalo už před sedmi lety. Místnost prý není vůbec uzpůsobená ke skladování lidských ostatků, stovky mrtvých tam údajně leží při pokojové teplotě na ploše 25 krát 30 metrů. Renomovaná univerzita pochybení připustila.

"Zaměstnanec, který se staral o spalovací pece, odešel v prosinci do předčasného důchodu," uvedl ředitel anatomického ústavu Ramón Mérida. Vzhledem k současné finanční situaci si však prý univerzita nemohla dovolit přijmout na uvolněnou pozici nového pracovníka.

Místo zůstalo neobsazené prý také proto, že si odbory stěžovaly, že více než dvacet let stará pec při spalování vypouští zdraví škodlivé plyny.

Univerzita v tiskovém prohlášení uvedla, že právě před několika dny uzavřela smlouvu s pohřebním ústavem, který těla odstraní. S jejich likvidací začne již tento týden.

Reklama

Výběr článků