Hlavní obsah

Romský tábor na předměstí Paříže nechaly úřady srovnat se zemí

27. 8. 2015, 18:43 – Paříž

Francouzské úřady nechaly ve čtvrtek srovnat se zemí jeden z největších romských táborů na předměstí Paříže. K evakuaci policisté přinutili 200 až 300 lidí. V obci La Courneuve zůstalo přibližně padesát bezradných Romů, kteří nevěděli, co si počít. Místní radnice sice slíbila náhradní ubytování, dostalo se však jen na pár jedinců, uvedla agentura AP.

Foto: Profimedia.cz

Francouzští policisté se skupinou Romů při jejich nucené evakuaci z nelegálního tábora u Paříže

Článek

Ubytování dostalo podle představitele departementu Seine-Saint-Denis, který leží severovýchodně od Paříže, asi 60 žen, dětí a nemocných. Dalším pak radnice zajistila nouzové bydlení na ubytovnách. Celkem šlo ale o pouhých 12 pokojů pro nejpotřebnější. Zbytek zůstal na pospas osudu.

"Nic pro nás neudělali. Řekli, že pro mě nemají místo," svěřil se agentuře AP muž, který v táboře bydlel s ženou a třemi dětmi. Nejmladšímu z nich je půl roku.

Když policie přiměla lidi k odchodu, najely na slum z chatrčí a stanů buldozery. Radnice tak splnila nařízení soudu z letošního února, které jí ukládalo zajistit likvidaci nezákonně utvořeného tábořiště, mimo jiné i z hygienických důvodů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků