Hlavní obsah

Po útoku nožem v Readingu byl zadržen 25letý muž

21. 6. 2020, 7:24

Britská policie potvrdila, že při sobotním útoku nožem v jihoanglickém městě Reading zahynuli tři lidé. Další tři osoby byly podle ní při incidentu zraněny. Na místě byl zadržen 25letý muž pro podezření z vraždy, po nikom jiném se nepátrá. Policie uvedla, že případ v současné době nevyšetřuje s podezřením na terorismus a že motiv činu je nejasný.

Foto: Steve Parsons, ČTK/AP

Policie v britském Readingu

Článek

Podle svědků se útok odehrál kolem 18:00 místního času (20:00 SELČ) v parku Forbury Gardens ve městě Reading, které se nachází asi 65 kilometrů západně od Londýna.

„Nemáme žádné zprávy, které by naznačovaly, že veřejnosti hrozí další nebezpečí. Přesto občany vyzýváme, aby zůstali bdělí a jakoukoli podezřelou věc nahlásili policii,” uvedl policejní důstojník Ian Hunter. „Tento případ v současnosti nevyšetřujeme s podezřením na terorismus,” dodal.

V Readingu bylo v sobotu večer slunečno a park byl plný lidí, kteří si sem přišli popovídat s přáteli. Kvůli koronavirovým opatřením jsou v Británii zavřené hospody a podobná zařízení, takže hodně lidí se schází venku, napsala agentura Reuters.

Svědek Lawrence Wort zpravodajskému serveru BBC News řekl, že útočník se zničehonic rozběhl ke skupině asi osmi až deseti lidí a začal je bodat nožem do krku a dalších částí těla. Potom se rozběhl i za Wortem, ale tomu se podařilo uprchnout.

K útoku došlo na místě, kde se dříve v sobotu uskutečnila poklidná demonstrace hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) proti rasismu a policejnímu násilí. Policie nicméně sdělila, že vraždění s demonstrací nesouviselo.

„Objevily se zprávy, že tento incident je spojený s protestem hnutí Black Lives Matter, který se konal v Readingu v sobotu odpoledne. Mohu potvrdit, že incident s demonstrací není spojen. Došlo k němu asi tři hodiny poté, co demonstrace skončila,” sdělil Hunter.

Premiér Boris Johnson řekl, že myslí na všechny, kteří byli „děsivým incidentem” v Readingu postiženi. Poděkoval také záchranným složkám na místě. Ministryně vnitra Priti Patelová na twitteru sdělila, že je zprávami o útoku „hluboce znepokojena”. „Mé myšlenky jsou se všemi, kterých se incident týká, včetně policie a záchranářů na místě činu,” napsala.

Reklama

Výběr článků