Hlavní obsah

Noční vlky čekali v Bratislavě protestující s ukrajinskými vlajkami

1:21
1:21

Poslechněte si tento článek

Několik demonstrantů s ukrajinskými vlajkami a transparentem „Rusko je teroristický stát“ čekalo v sobotu na bratislavském Slavíně na členy proruského motorkářského gangu Noční vlci. Po kladení věnců na Slavíně motorkáři pokračovali na své Cestě vítězství z Bratislavy do České republiky a jejich konečným cílem je Berlín.

Příjezd Nočních vlků do BratislavyVideo: Ivan Vilček, Novinky

Článek

Lidé s ukrajinskými vlajkami skandovali hesla „Putin je masový vrah“ a „Rusko je teroristická země“. Pietní akt kladení věnců však nenarušili. Motorkáři před památníkem padlých sovětských vojáků na Slavíně poklekli. Tím uctili téměř 7000 sovětských vojáků, kteří padli při osvobozování Slovenska a jsou zde pochováni.

Foto: Ivan Vilček, Novinky.cz

Proukrajinští demonstranti na bratislavském Slavíně

Motorkáři konstatovali, že skupina proukrajinských demonstrantů byla „první provokací“ na jejich cestě po Evropě, ale jinak s novináři nekomunikovali. Podle nášivek na kožených motorkářských bundách se jednalo většinou o Rusy žijící v Německu a v Rakousku, k nimž se přidali příznivci ze Slovenska a České republiky. „Podobné provokace nás nezastaví na naší Cestě vítězství,“ uvedli motorkáři na adresu proukrajinských demonstrantů.

Foto: Ivan Vilček, Novinky.cz

Noční vlci v Bratislavě

Noční vlci navštívili na Slovensku také Duklu, Svidník a Liptovský Mikuláš. Jízdy po Slovensku se zúčastnilo asi 40 motorkářů. „Oni nepropagují Putina. Přišli se poklonit a poděkovat za svobodu,“ obhajoval jízdu motorkářů Ján Uhrík, člen Ústředního rady Slovenského svazu protifašistických bojovníků.

Související témata:

Výběr článků

Načítám