Hlavní obsah

Neznámí pachatelé zapálili v Hamburku 12 aut v prodejně Porsche

6. 7. 2017, 12:36 – Hamburk

Neznámí pachatelé zapálili v noci na čtvrtek deset aut v prodejně vozů Porsche v Hamburku. Policie vychází z toho, že čin souvisí se summitem zemí G20, který se v tomto severoněmeckém městě uskuteční v pátek a v sobotu.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Neznámí pachatelé zapálili v Hamburku 12 aut v prodejně PorscheVideo: Reuters

 
Článek

Hasiči dostali oznámení v 3:53 od prodejce z blízkého distriktu. „První hasiči, kteří se dostali na místo, našli osm vozů v plamenech. Na místě je čtyřicet hasičů a díky pěně a respirační ochraně jsme zvládli boj s ohněm, který je momentálně už uhašen,“ řekl agentuře Reuters mluvčí hamburských hasičů Ole Unger.

Summit G20

„Musíme vycházet ze žhářství, souvislost se summitem G20 je nasnadě, ale musí být nejdříve prokázána,“ řekl televizi ZDF šéf hamburské policie Ralf Martin Meyer.

Podobnou souvislost policie prověřuje i v případě červnového útoku žhářů na zařízení na železnici. Tehdy kvůli němu byla na několika místech po celém Německu dočasně ochromena železniční doprava.

Policie i nadále počítá s tím, že během některých demonstrací proti summitu dojde k výtržnostem, dosavadní protesty se ale obešly bez vážnějších problémů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků