Hlavní obsah

Polský generál si hrál s darovaným granátometem, zbořil celé velitelství

15. 12. 2022, 16:47 • Aktualizováno 15. 12. 2022, 20:52

Na hlavním velitelství polské policie explodoval jeden z dárků, které policejní velitel dostal během nedávné návštěvy Ukrajiny. Šéf polské policie, generál Jaroslaw Szymczyk utrpěl lehká zranění a je v nemocnici na pozorování, informovala polská média s odvoláním na komuniké ministerstva vnitra.

Foto: Profimedia.cz

Polský policejní velitel, generál Jaroslaw Szymczyk

Článek

„Neoficiálně jsme se dozvěděli, že příčinou bylo náhodné odpálení náboje z granátometu, který se do Polska dostal z Ukrajiny,“ uvedla televize TVN 24 na svém webu. Podle serveru Onet z granátometu vystřelil sám generál ve své pracovně.

Zdroje spjaté se speciálními službami tvrdí, že incident se odehrál v pracovně, ve které byl velitel a jeho spolupracovníci a prohlíželi si zbraň. Szymczyk vzal granátomet do rukou a namířil jej na dveře sociálního zařízení u své pracovny.

Podle všeho náhodně vystřelil ze zbraně, o níž si myslel, že není nabitá. Granát prorazil podlahu na sociálním zařízení vedle pracovny. V důsledku toho se o patro níže zřítil strop v místnosti ostrahy, napsal Onet.

„Skandální“ incident podle informátorů vyžaduje velitelovu demisi. Velitelství policie se k těmto tvrzením zatím nevyjádřilo.

Televize připomněla první neoficiální informace, že se v sídle velitelství zhroutily dva stropy, přičemž zranění utrpěl pracovník ochrany.

Podle nejmenovaného informátora byl slyšet výbuch a na místo byli povoláni pyrotechnici. Sjelo se tam i množství policejních vozů. Dalších podrobností se zdržel s odvoláním na to, že jde o utajované pracoviště.

Ministerstvo vnitra ve čtvrtek odpoledne potvrdilo, že i civilní zaměstnanec hlavního velitelství utrpěl lehká zranění, která nevyžadovala hospitalizaci. Polská strana podle komuniké požádala ukrajinskou o vysvětlení. Incidentem se zabývá prokuratura.

TVN 24 dodala, že podle zdravotníků byl se zraněním hlavy hospitalizován padesátiletý dělník, který zřejmě pracoval na opravách v budově policejního velitelství, přičemž mu pravděpodobně něco spadlo na hlavu. Stav zraněného označili zdravotníci za dobrý.

Polsko je spojencem Ukrajiny, které po vpádu ruských vojsk z 24. února poskytlo různé druhy podpory, včetně vojenské a humanitární pomoci a přijetí velkého množství ukrajinských uprchlíků.

Po Maďarsku Polsko. Varšava kvůli vlastnímu sporu s EU blokuje peníze pro Ukrajinu

Reklama

Výběr článků