Hlavní obsah

Na bavorsko-české hranici zadrželi letos Němci přes 30 převaděčů

2. 11. 2018, 16:54

Německá policie během prvních devíti měsíců letošního roku zadržela na bavorských hranicích 450 převaděčů lidí, uvedla spolková policie. Na česko-německých hranicích jich byly zadrženy tři desítky, loni to bylo deset převaděčů. Podstatně vyšší počty zaznamenali němečtí policisté u hranice s Rakouskem. Do konce září tam bylo zadrženo 400 pašeráků lidí, loni 330.

Foto: Reuters

Kontrola na německo-rakouské hranici (ilustrační foto)

Článek

O nelegální vstup do Německa se letos do konce září pokusilo více než 11 tisíc lidí, loni jich bylo 14 500. Většina - 7820 z nich - byla odhalena na rakousko-bavorské hranici. Loni tam policie zaznamenala 10 950 pokusů.

Přes českou hranici se pokusilo do Německa dostat minimálně 2030 lidí. V porovnání s loňským rokem to je lehký pokles, tehdy se o to za stejné období pokusilo 2120 migrantů.

Většina běženců pochází z Nigérie, Afghánistánu, Turecka, Iráku a Sýrie. Téměř třetina z nich se pokusila dostat do Německa v osobních autech, zhruba čtvrtina využila vlak nebo autobus.

Státní hranice, ale také mnichovské letiště či mezinárodní vlaky kontroluje přibližně 5000 policistů, kteří jsou podřízeni mnichovskému policejnímu ředitelství.

Reklama

Výběr článků