Článek
Do Fairfordu přilétly už v pátek a v sobotu čtyři letouny B-1B Lancer, což jsou strategické bombardéry s měnitelnou geometrií křídla. Stroje v neděli odkloněné do Německa tam přeletí, až to umožní počasí.
Britské ministerstvo obrany v sobotu odpoledne oznámilo, že Spojené státy „začaly používat britské základny pro specifické obranné operace, jež mají zabránit Íránu vypalovat střely v regionu Blízkého východu.“
Rostoucí počet letů transportních letadel v posledních dnech naznačuje, že do Fairfordu brzy přiletí další bombardéry. Protože jedna C-17 letěla z Minotu v Severní Dakotě, kde mají základnu bombardéry B-52H, spekuluje se, že i ony by se mohly přesunout na letiště v Anglii, odkud by vzlétaly k úderům na Írán, kam je to z Fairfordu blíž.

