Hlavní obsah

Italové zachránili o víkendu u Sicílie přes 400 uprchlíků

12. 1. 2014, 22:31 – Řím

Italské námořnictvo zachránilo o víkendu ve Středozemním moři jižně od Sicílie přes 400 uprchlíků, převážně z Afriky. Námořnictvo to podle agentury Reuters uvedlo v nedělním sdělení. Pokračuje tak zvýšený příliv imigrantů přes Středozemní moře, který si loni vyžádal smrt stovek uprchlíků.

Foto: Reuters

Zachránění imigranti na Sicílii

Článek

V sobotu odpoledne zachránili Italové z přeplněné lodi 236 mužů, žen a dětí a přepravili je do přístavu na sicilském východním pobřeží poblíž Syrakus. Další loď námořníci zjistili v neděli ráno a během dne spustili záchrannou akci.

Už první lednový týden italské námořnictvo zachránilo ve Středozemním moři více než tisíc uprchlíků z Afriky, ale i ze Středního východu. Příliv imigrantů do Itálie se loni zvýšil na více než trojnásobek předešlého roku. Přispívá k tomu občanská válka v Sýrii a konflikty v oblasti afrického rohu.

Uprchlíky, pro něž jsou středozemní státy jako Itálie, Řecko či Malta vstupní branou k lepšímu životu v Evropě, neodradila ani říjnová nehoda u Lampedusy, při níž zahynulo více než 400 osob. Země v oblasti vyzývají Evropskou unii k adekvátní odpovědi na imigrační krizi.

Reklama

Související témata:

Související články

Italové zachránili přes tisíc uprchlíků

3. 1. 2014, 13:32

Italské námořnictvo zachránilo za posledních 24 hodin ve Středozemním moři více než tisíc uprchlíků, kteří se na lodích chtěli dostat do Evropy. Většina jich...

Výběr článků