Hlavní obsah

Herce Spaceyho obvinili ze sexuálního napadení tří mužů

26. 5. 2022, 17:43 – Londýn

Britská prokuratura dnes obvinila amerického herce Kevina Spaceyho ze spáchání několika sexuálních trestných činů, včetně napadení tří mužů. Rozhodla se tak na základě vyšetřování londýnské policie, informovala agentura Reuters.

Foto: Profimedia.cz

Herec Kevin Spacey

Článek

Po obviněních ze sexuálních deliktů, která proti němu vznesly tři desítky lidí, oscarový herec už dříve přišel o několik rolí. Aktuální obvinění se týkají období od března 2005 do dubna 2013, herec již dříve všechna tvrzení o nevhodném chování odmítl.

Britská královská prokuratura (CPS) „schválila trestní řízení proti 62letému Kevinu Spaceymu pro čtyři případy sexuálního napadení tří mužů“, uvedla v prohlášení Rosemary Ainslieová, vedoucí zvláštního oddělení CPS pro trestnou činnost.

Kevin Spacey se vrací ve velkém stylu. Hraje v historickém dramatu

„Byl také obviněn z toho, že přiměl osobu k penetrační sexuální aktivitě bez souhlasu. Obvinění byla vznesena na základě přezkoumání důkazů, které metropolitní policie shromáždila při vyšetřování,“ dodala.

Aféra kolem Spaceyho vypukla v roce 2017, kdy jej o 12 let mladší americký herec Anthony Rapp obvinil, že se ho před třemi desítkami let pokusil svést. Spacey řekl, že si na událost nepamatuje, protože byl nejspíš hodně opilý.

Kevin Spacey má platit tvůrcům seriálu Dům z karet 31 milionů dolarů

Rappovi se za nevhodné chování omluvil. Následovala další podobná obvinění, například že obtěžoval mladé muže v době, kdy šéfoval divadlu Old Vic. V minulosti Spaceyho z obtěžování obvinilo více než 30 mužů.

Herec přišel o některé o role; filmová společnost Netflix jej vyhodila ze seriálu Dům z karet, režisér Ridley Scott vystřihl jeho postavu z téměř hotového filmu Všechny prachy světa a scény přetočil s Christopherem Plummerem.

Reklama

Související témata:

Výběr článků