Hlavní obsah

Členům skupiny Krátky proces a bubeníkovi Horkýže slíže hrozí vězení za extremismus

13. 8. 2020, 14:24 – Bratislava
Právo, ivi

Prokurátor slovenského úřadu speciální prokuratury podal na tři členy skupiny Krátky proces, včetně zpěváka Rastislava Rogela, návrh na vazební stíhání za výrobu extremistických materiálů a šíření extremistických materiálů. Hrozí jim tři až osm let vězení.

Foto: Policie SR

Zabavené předměty s nacistickou tematikou

Článek

V rámci akce slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) proti extremismu bylo obviněno dalších pět lidí, včetně bubeníka skupiny Horkýže slíže Marka Viršíka a jednoho občana České republiky. Čelí stejnému obvinění, ale budou vyšetřováni na svobodě. Všichni obvinění se měli podílet na výrobě hudebních alb s extremistickou tematikou.

Bubeníka skupiny Horkýže Slíže zadržela policie při akci proti extremismu, zásah proběhl i v Česku

Evropa

Slovenská policie na sociální síti uveřejnila předměty zadržené při domovních prohlídkách. Jedná se vesměs o předměty s extremistickou a nacistickou tematikou. Je mezi nimi například obraz příslušníka SS, jehož tvář je nápadně podobná jednomu ze zadržených.

Foto: Policie SR

Zabavené předměty s nacistickou tematikou

Podle webu Česká justice se v rámci akce odehrála také domovní prohlídka u českého hudebníka Josefa Pokorného v Děčíně-Bynově. Pokorný je bubeníkem kapely Krátky proces.

Foto: Policie SR

Zabavené předměty s nacistickou tematikou

Elitní komando NAKA mělo provést rovněž prohlídky bytů a nahrávacího studia. Deník Sme upozornil, že kapela Krátky proces měla nahrávat své album ve studiu, které vlastní Viršík.

Reklama

Výběr článků