Hlavní obsah

Britský premiér Johnson se stal opět otcem

9. 12. 2021, 12:12 – Londýn

Britský premiér Boris Johnson se stal opět otcem. Jeho manželka Carrie Symondsová přivedla ve čtvrtek ráno na svět dceru, napsal server Daily Mail.

Foto: Profimedia.cz

Britský premiér Boris Johnson s manželkou Carrie Symondsovou

Článek

„Matce i dceři se daří velmi dobře. Manželé by rádi poděkovali skvělému týmu porodnice za veškerou péči a podporu,“ uvedl pár v prohlášení, které zveřejnila jejich mluvčí.

Premiérova manželka vešla bočním vchodem do nemocnice v centru Londýna ve čtvrtek v 07:40 tamějšího času. Doprovázel ji bodyguard. Zhruba dvě hodiny předtím se na místě objevili policisté, aby zajistili místo jejího příjezdu, napsal Daily Mail. Boris Johnson s vlněným kulichem na hlavě a rouškou ji spolu se dvěma policisty následoval.

Pár má už syna, který se narodil loni v květnu. Chlapec se jmenuje Wilfred Lawrie Nicholas Johnson.

Pařili, nebo nepařili? V Británii sílí skandál kolem večírku v Downing Street

Zahraniční

Sedmapadesátiletý Johnson si vzal 33letou Symondsovou letos v květnu. Když se v roce 2019 stal premiérem, nastěhovali se společně do Downing Street. Stali se tak prvním nesezdaným párem, který spolu otevřeně žil v rezidenci britských ministerských předsedů.

Premiér byl předtím již dvakrát ženatý a odmítá uvést, kolik potomků zplodil. Se svou druhou ženou právničkou Marinou Wheelerovou má čtyři děti.

Novorozená dcera se stala čtvrtým dítětem, které se v tomto století narodilo úřadujícímu britskému premiérovi. Manželky Tonyho Blaira a Davida Camerona měly rovněž děti v době, kdy byli jejich manželé ve funkci.

Život a kariéra britského politika Borise Johnsona

Evropa

Reklama

Výběr článků