Hlavní obsah

Britská policie obvinila mladíka z útoků kyselinou

16. 7. 2017, 7:56

Britští policisté v sobotu oficiálně obvinili 16letého mladíka z pěti útoků kyselinou, k nimž došlo během týdne v Londýně. Chlapec v pondělí stane před soudem ve Stratfordu, uvedla BBC.

Foto: Reuters

Článek

Dva muži na mopedu v noci na pátek v Londýně napadli kyselinou pět lidí, jeden ze zraněných si ponese celoživotní následky. Krátce po činu policie zadržela jako podezřelé dva mladíky ve věku 15 a 16 let.

Šestnáctiletý mladík byl obviněn mimo jiné z vážného ublížení na zdraví, vlastnictví nebezpečné látky a loupeže a zůstává ve vazbě. Patnáctiletý chlapec byl propuštěn na kauci.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Útok kyselinou v LondýněVideo: Reuters

Vyšetřovatelé od počátku vycházejí z předpokladu, že za sérií incidentů stojí stejná dvojice. Prvním napadeným byl jiný řidič mopedu, kterého dvojice krátce před půlnocí dojela na křižovatce v severní části metropole. Útočníci mu chrstli do tváře žíravou látku a pak mu ukradli moped. Zhruba po dvaceti minutách napadli druhého člověka a pak v rychlém sledu polili toxickou látkou další tři muže.

Podle BBC se počet útoků kyselinou v Anglii od roku 2012 zdvojnásobil na 504 v období 2016-17. Policie rovněž upozornila, že útoky páchají velmi často nezletilí. U útoků, kde je známý věk pachatele, byl každý pátý útočník mladší 18 let.

V pondělí by měli rovněž poslanci dolní komory britského parlamentu jednat o možném zpřísnění trestů za podobné útoky.

Reklama

Související témata:

Související články

Na Indku měli už popáté zaútočit kyselinou

3. 7. 2017, 14:35

Indka ze státu Uttarpradéš tvrdí, že byla v sobotu večer už popáté terčem útoku kyselinou, uvedla v neděli BBC. Žena je přitom pod ochranou úřadů, protože byla...

Výběr článků