Hlavní obsah

Brit pranýřoval vládu kvůli rodičům na lodi

19. 2. 2020, 10:52
Právo, BBC, znk

Z absolutní nečinnosti obvinil britskou vládu Steve Abel, jehož rodiče se na lodi Diamond Princess nakazili novým typem koronaviru.

Foto: Issei Kato, Reuters

K lodi Diamond Princess v Jokohamě přijel autobus, který má odvézt Američany.

Článek

Úterní testy ukázaly, že se britští manželé, kteří na palubě strávili bezmála dva týdny v karanténě, virem nakonec nakazili. Stalo se tak pouhý den před koncem izolační doby. Převezli je tudíž do nemocnice na pevnině a nebudou se moct zúčastnit evakuace, kterou po vzoru USA připravuje pro své občany i Británie.

Obětí nového koronaviru v Číně je už přes 2 tisíce

Podle syna nakažených se však britské úřady rozhodly jednat příliš pozdě. „Nic nedělají. Nekomunikují s námi. Ministerstvo zahraničí má čísla na mě, na mou ženu, na mého bratra a sestru, ale ani jednou se nám neozvali, přestože my jim voláme každý den už čtyři či pět dnů,“ řekl stanici BBC.

Máma často pláče, otec ztrácí nervy

Způsob, jakým vláda zachází s jeho rodiči, označil za „otřesný“. „Jsou to velmi pozitivní lidé, ale teď jim optimismu ubývá. Máma často pláče a táta ztrácí nervy,“ podotkl Steve. „Jejich země s nimi nekomunikuje, takže tápou ve tmě a cítí se, jako by je nikdo neměl rád,“ dodal s tím, že žádá vládu, aby jeho rodiče dovezla do vlasti.

Loď Diamond Princess po konci karantény opustili první cestující

To ministerstvo zahraničí odmítlo. „Děláme vše, aby se těm, kteří se nakazili, dostalo nejlepší péče v Japonsku a aby se co nejdříve uskutečnil zpáteční let pro zbývající britské občany,“ řekl mluvčí resortu.

Reklama

Výběr článků