Hlavní obsah

Bombový útok v Kolumbii zabil nejméně sedm lidí

Bombový útok na západě Kolumbie v departementu Cauca zabil sedm lidí. Dalších 20 lidí bylo podle zraněno, uvedla s odkazem na guvernéra regionu agentura AFP. Zpráva přichází jen něco málo přes měsíc před prezidentskými volbami v jihoamerické zemi.

Foto: Profimedia.cz

Policie v Kolumbii

Článek

Na silnici v této oblasti tradičně kontrolované ozbrojenými skupinami "došlo k odpálení výbušného zařízení, které zabilo „sedm civilistů a více než 20 jich bylo vážně zraněno,“ napsal na síti X guvernér Caucy Octavio Guzmán. Zároveň zveřejnil video, na kterém jsou vidět oběti ležící na zemi a po útoku zničená vozidla.

K útoku došlo v čase zvýšeného napětí před prvním kolem prezidentských voleb plánovaným na 31. května. Bezpečnost je ústředním tématem hlasování.

Související témata:

Výběr článků

Načítám