Hlavní obsah

V Libanonu zřejmě našli mrtvého Čecha, který esemeskami prosil o pomoc

1. 10. 2013, 15:00 – Bejrút

Libanonská policie zřejmě našla českého turistu, který byl pohřešován od minulého týdne, když se ztratil během výletu do těžce přístupného údolí na severu země. Libanonský list The Daily Star v úterý napsal, že muž je zřejmě mrtev. Tělo šestačtyřicetiletého turisty se podle zdroje listu našlo na stezce v údolí Kadíša.

Foto: Profimedia.cz

Cedry v libanonském posvátném údolí Kadíša.

Článek

Pátrání po českém turistovi trvá od čtvrtka. Muž se ubytoval v hotelu, odkud se vydal na túru do posvátného údolí, a ve středu večer poslal do hotelu několik textových zpráv s prosbou o pomoc.

Ministr spojů nechal úřady vypátrat místo, odkud muž poslal SMS zprávu s žádostí o pomoc. Pátrat po něm začali policisté se psy. Podle listu L’Orient le Jour je terén údolí těžko přístupný a prohledávání bylo obtížné i pro policejní psy. K vynesení těla z hlubokého údolí musela být na pomoc povolána civilní obrana.

Foto: David Ryneš, Yahoo Maps

Údolí Kadíša

Údolí Kadíša (Svaté údolí) je jedním z nejzajímavějších míst v Libanonu. Maronité, což je zvláštní odnož křesťanů, se tam začali uchylovat už v 5. století, od té doby tam vznikaly kláštery, kostely a poustevny. Maronité dodnes žijí ve vesničkách vypínajících se nad údolím, v němž se klikatí řeka Kadíša. Lokalita je zapsána na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků