Článek
Jednou z možností je oznámení obřích investic těchto bohatých zemí do americké ekonomiky.
Podle webu BBC je mezi dohodami, jež by měly USA uzavřít během Trumpovy návštěvy s Rijádem, i dohoda o saúdskoarabském nákupu amerických zbraní a vojenského vybavení za více než sto miliard dolarů (přes 2,2 bilionu korun). Podle CNN chystají USA prodej zbraní i Spojeným arabským emirátům, a to za více než 1,4 miliardy dolarů.

Donald Trump (vlevo) a saúdský korunní princ bin Salmán
Saúdský korunní princ bin Salmán už letos v lednu uvedl, že jeho země hodlá v příštích čtyřech letech vynaložit nejméně 600 miliard dolarů (zhruba 13,2 bilionu Kč) na rozšíření investic a obchodu se Spojenými státy. Trump poté uvedl, že by to mohl být až bilion dolarů. Spojené arabské emiráty v březnu oznámily záměr investovat během deseti let v USA 1,4 bilionu dolarů do umělé inteligence, polovodičů, energetiky a dalších odvětví.
Katarské aerolinky Qatar Airways v březnu oznámily, že jsou v počáteční fázi jednání se společnostmi Boeing a Airbus o nákupu až 150 letadel se dvěma uličkami, která mají rozšířit a obnovit flotilu stárnoucích strojů pro dálkové lety.
Objevily se i spekulace, že by mohl přejmenovat Perský záliv na Arabský záliv, aby potěšil vůdce arabských zemí, s nimiž se během návštěv setká.
Možností je také oznámení, že se zúčastní jednání v Istanbulu o válce na Ukrajině, a dohoda o ukončení bojů.
Další možností je podle BBC oznámení kroků, které by Íránu způsobily značné problémy. „Mohl by to být zkušební balonek k testování reakcí,“ řekl Sanam Vakil ze think-tanku Chatham House.
Jednou z variant „převratného oznámení“ je dohoda stran války v Pásmu Gazy. Spojené státy jsou s Katarem a Egyptem prostředníkem jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským teroristickým hnutím Hamás. Izraelská vláda totiž nedávno oznámila, že chystá novou velkou ofenzivu v Gaze, což odpovídá jejímu dlouhodobému cíli válčit do úplného zničení Hamásu.