Hlavní obsah

Těhotnou Pákistánku ukamenoval manžel, tvrdí její sestra

31. 5. 2014, 19:33

Ukamenování těhotné Farzany Parvínové má na svědomí její manžel Muhammad Ikbál. Tvrdí to starší sestra Farzany. Podle původních zpráv zemřela pětadvacetiletá žena poté, co ji a jejího manžela v úterý před budovou soudu v pákistánském Láhauru napadlo klacky a cihlami asi dvacet příbuzných, včetně jejího otce a bratrů. Důvodem útoku prý bylo to, že se žena provdala za jiného muže, než jí rodina vybrala.

Foto: Mohammad Tahir, Reuters

Dav ukamenování jen přihlížel

Článek

"Farzanu zabili Muhammad Ikbál a jeho komplici. Její otec a zbytek její rodiny byli chybně obviněni z vraždy," vylíčila sestra zavražděné.

"Byla jsem tam. Když odešla od právníka a viděla nás stát na druhé straně ulice, okamžitě k nám zamířila. Ikbál a jeho komplici ji pronásledovali a zasáhli ji cihlami," dodala.

Ikbál již dříve přiznal, že svou první manželku zabil, aby si mohl vzít nyní ukamenovanou dívku. Ta se podle sestry v květnu před Ikbálem téměř dva týdny skrývala v útulku pro ženy.

"Řekla mi, že ji unesl a přinutil k sňatku," prohlásila sestra. "Bála se, že by ji mohl zabít stejně jako svou předchozí ženu," dodala.

Reklama

Výběr článků