Hlavní obsah

Bidena kritizují za podvod s oknem

8. 10. 2021, 14:40 – Washington

Americký prezident Joe Biden se stal terčem posměchu za to, že si ve své kanceláři vytvořil kulisy s falešnými okny. Na první pohled se tak mohlo zdát, že pracuje v Oválné pracovně Bílého domu, i když se nacházel v nedaleké Eisenhowerově kancelářské budově.

Foto: Profimedia.cz

Americký prezident Joe Biden

Článek

Hollywoodsky laděné kulisy skrývaly za prezidentem rozkvetlou zahradu Rose Garden. Nezkušenému divákovi by tak mohlo připadat, že se Biden opravdu nacházel v Bílém domě. Jenže zahrada byla pouze ve falešném okně digitálně promítána.

Kromě virtuálních oken a falešných pilířů se v místnosti nacházely ještě menší černé stolky, vlajky a obrovská televizní obrazovka, přes kterou Biden provádí videohovory.

Foto: Profimedia.cz

Biden obdržel třetí dávku 27. září.

Není to poprvé, co Biden bizarní kulisy použil. Původně byly vytvořeny speciálně pro příležitost Globálního summitu o koronaviru, který se konal virtuálně v září.

„Namalovaných” oken si pak Američané všimli, když se hlava státu nechala naočkovat podpůrnou třetí dávkou vakcíny proti covidu-19. Proč kulisy Biden používá dodnes, není jasné.

Jako v televizní soutěži

Někteří zástupci opozičních republikánů si navíc kladli otázku, proč tak komplikovaně imitovat vizuál místností v Bílém domě, když je samotný Bílý dům jen několik metrů daleko. „Vždyť je to přes ulici,” poznamenal konzervativní podcaster Benny Johnson.

„Proč Bidenovi postavili kulisy s falešnými okny jak z nějaké televizní soutěže? To je tak divné,” napsala na Twitteru Abigail Maroneová, tisková mluvčí republikánského senátora Joshe Hawleyho.

Komentující jí dali za pravdu, že rozestavení dalších stolků opravdu budí pocit, že se politici zrovna připravují na epizodu vědomostní soutěže.

Kulisy byly evidentně přesvědčivé, protože některé televizní stanice při přenosu z místnosti umístily do rohu obrazovky nápis „Živě z Bílého domu”.

Reklama

Výběr článků