Hlavní obsah

V Mexiku poškodil hurikán Patricia podle vlády až 3500 domů

25. 10. 2015, 8:49

Hurikán Patricia, který v sobotu ráno udeřil na západní pobřeží Mexika a způsobil evakuaci tisíců lidí, poškodil 3000 až 3500 domů, oznámila podle agentury AP mexická vláda. Podle mexického prezidenta, který postupně výrazně zeslábl až na běžnou tlakovou níži, zasáhl oblast o rozloze 3500 hektarů.

Foto: Henry Romero, Reuters

Hurikán Patricia poškodil 3500 domů

Článek

Prezident Enrique Peña Nieto oznámil, že asi 235 000 obyvetal zůstalo po řádění hurikánu bez elektřiny. U poloviny z těchto lidí byl však prý již přívod proudu obnoven.

Původně hurikán nejsilnější páté kategorie, který z Pacifiku přinesl přívalové deště a zaplavil ulice měst, se nad hornatým vnitrozemím v sobotu odpoledne místního času rychle vyčerpal, přesto však meteorologové varovali před dalšími silnými dešti.

Hurikán vstoupil na pevninu v mexickém státě Jalisco. Síla větru v tom okamžiku podle odhadů dosahovala téměř 270 kilometrů za hodinu.

Podle odborníků je relativně malá výše škod dána tím, že střed Patricie byl v době největšího účinku v málo obydlené oblasti. V turistickém středisku Puerto Vallarta, kde se čekal přímý úder a z něhož bylo evakuováno na 15 000 turistů, pocítili jeho sílu jen nepřímo. Hurikán se navíc pohyboval poměrně velkou rychlostí přes 30 kilometrů v hodině, takže nepůsobil na jedno místo příliš dlouho.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků