Hlavní obsah

V Kolumbii se registrovali do jednoho svazku tři homosexuálové

15. 6. 2017, 11:59 – Medellín

Zatímco v některých zemích světa je ještě nelegální partnerství dvou osob stejného pohlaví, v Kolumbii uzavřeli registrované partnerství společně hned tři homosexuálové. Informoval o tom kolumbijský tisk, podle něhož jde o první takový svazek v zemi a třetí na světě.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: V Kolumbii uzavřeli mezi sebou registrované partnerství tři mužiVideo: Reuters

 
Článek

„Žijeme společně, sdílíme dům i postel, jsme prostě taková polyamorní rodina,“ řekl kolumbijskému rozhlasu Caracol herec a aktivista Víctor Prada. Oficiálně se jeho svazek s Manuelem Bermúdezem a Alejandrem Rodríguezem nazývá „trieja”, podle španělského „pareja” (česky pár).

Podle advokáta Germána Rincóna je tento svazek „stoprocentně legální“ a vyplývají z něj všechna příslušná práva, například v případě odluky či úmrtí jednoho z nich.

Svazek byl uzavřen před notářem v Medellínu. Obřadu se kromě přátel a příbuzných účastnili hned čtyři svědci.

Původně spolu žily dva páry

Toto první kolumbijské „trojmanželství” nebylo podle univerzitního profesora Bermúdeze původně nějak plánované. Nejprve šlo o dva páry, které žily společně v jedné domácnosti. Před třemi lety ale jeden ze čtveřice zemřel na rakovinu. Až pak se ostatní rozhodli své soužití zaregistrovat na úřadech.

V Kolumbii jsou od loňska legální i sňatky osob stejného pohlaví, homosexuálové a lesby mohou také adoptovat děti. Už dříve tato jihoamerická země umožňovala registrovaná partnerství osob téhož pohlaví.

Reklama

Související články

Výběr článků