Hlavní obsah

Podruhé za necelý měsíc. Letiště LaGuardia znovu zavírá ranvej kvůli díře

Na newyorském letišti LaGuardia se již podruhé za pár týdnů objevila propadlina v blízkosti ranveje. Dráha 4/22 kvůli ní musela být preventivně uzavřena, informovala ve čtvrtek stanice Fox News.

Letiště LaGuardia v New Yorku už podruhé během měsíce zavřelo ranvej kvůli díře u dráhyVideo: Reuters

Článek

„Během prohlídky byla zjištěna prohlubeň o hloubce přibližně pět centimetrů v blízkosti ranveje 4/22,“ oznámilo podle Fox News letiště LaGuardia.

Letiště tvrdí, že „prohlubeň nepředstavuje bezprostřední bezpečnostní riziko“. „Dělníci již na místě pracují na stabilizaci,“ uvedlo.

Přílety na LaGuardia jsou v současné době zpožděny v průměru o 48 minut. Stanice až dosud informovala o 174 zpožděních.

Očekává se, že ranvej 4/22 zůstane uzavřená až do večera středoevropského času, protože opravářské čety kromě rekonstrukce pracují také na dodatečných testech podloží a identifikaci příčin problému.

V květnu poprvé

Podobná situace nastala již 20. května. Tehdy se u ranveje 4/22 při rutinní kontrole přišlo na první propadlinu. Rušení a zpoždění letů tehdy zkomplikovalo cestování tisíců Američanů, kteří se vraceli do svých rodných míst kvůli Dni padlých. Tento významný federální svátek se slaví v USA každé poslední pondělí v květnu k uctění památky mužů a žen, kteří zemřeli během služby v ozbrojených silách USA. Letos tento svátek připadl na pondělí 25. května.

LaGuardia je nejmenší ze tří komerčních letišť obsluhujících New York a jeho okolí. Letiště, které leží v Queensu v blízkosti Manhattanu, odbavuje především vnitroamerické lety.

Související témata:
díra

Výběr článků

Načítám