Hlavní obsah

Herečku Hecheovou neodpojili od přístrojů, přála si stát se dárkyní orgánů

13. 8. 2022, 8:41 – Los Angeles

Americká herečka Anne Hecheová (53) utrpěla v pátek mozkovou smrt, která je podle kalifornských zákonů považována za smrt z právního hlediska. Agentura AP informovala, že ji lékaři stále udržují na přístrojích kvůli možnému darování orgánů. Není tedy pravda, že zemřela, protože ji lékaři odpojili od přístrojů, jak uvedl list Daily Mail.

Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Herečka Anne Hecheová

Článek

Agentura Reuters nejprve s odvoláním na bulvární list Daily Mail uvedla, že herečka zemřela poté, co ji lékaři odpojili od přístrojů. AP ale později s odvoláním na mluvčí herečky napsala, že utrpěla mozkovou smrt a lékaři vyhodnocují, zda je vhodnou dárkyní orgánů.

BEZ KOMENTÁŘE: Hasiči zasahují na místě nehody Anne HecheovéVideo: AP

Herečka Anne Hecheová zemřela, lékaři ji odpojili od přístrojů

Kultura

Podle kalifornských zákonů může být smrt stanovena na základě ztráty všech mozkových funkcí a v souladu s přijatými lékařskými standardy.

Hecheová je sice právně mrtvá, ale je na přístrojích a „její srdce stále bije“, aby nezisková organizace OneLegacy mohla určit, zda může být dárkyní, uvedla v prohlášení mluvčí Holly Bairdová. Proces, který zahrnuje posouzení, které orgány jsou životaschopné, a nalezení vhodného příjemce, může trvat jeden ale až několik dní, řekla Bairdová.

Ve Spojených státech se většina transplantací orgánů provádí poté, co je dárce prohlášen za mozkově mrtvého.

Třiapadesátiletá herečka ležela v nemocnici v kómatu s těžkým poraněním mozku, které utrpěla po nehodě, při níž se svým vozem před několika dny narazila do dvoupodlažní budovy v Los Angeles.

Herečka při nehodě, po níž se vznítil automobil, ve kterém jela, utrpěla „těžké anoxické poranění mozku“, kdy je mozek zbaven kyslíku. Očekávalo se proto, že nehodu nepřežije. Hecheová si podle prohlášení rodiny přála, aby se po smrti stala dárkyní orgánů, proto ji lékaři udržují na přístrojích.

Předběžné krevní testy v těle herečky prokázaly přítomnost drog, uvedla policie. Zjišťuje se ale, zda to nejsou léky, které jí byly podány ihned po nehodě. Její vůz vjel devět metrů dovnitř dvoupodlažního domu, kde vybuchl v plamenech. Dům je nyní neobyvatelný.

Hrála i s Deppem

Rodačka z Ohia se v 80. letech v USA proslavila v seriálu Another World, za který si odnesla tři ceny Emmy. Ve filmu se začala objevovat v 90. letech, byla k vidění po boku Tommyho Lee Jonese v dobrodružné Sopce, vedle Johnnyho Deppa v mafiánském dramatu Krycí jméno Donnie Brasco, hrála s Harrisonem Fordem v romantické komedii Šest dní, sedm nocí, ale také v hororu Tajemství loňského léta.

V televizi se objevila v oblíbených seriálech Ally McBealová, Plastická chirurgie či Muži na stromech.

V letech 1997–2000 žila se svojí hereckou kolegyní a moderátorkou Ellen DeGeneresovou, později se provdala a pak i rozvedla. Zanechala po sobě dvě děti.

Reklama

Související témata:

Výběr článků