Hlavní obsah

Chávezovy dcery si dál lebedí v rezidenci, prezident musí bydlet jinde

8. 2. 2014, 5:11
Právo, aa

„Infantky“, jak Venezuelané ještě za života kontroverzního prezidenta Huga Cháveze nazývali jeho dvě dcery kvůli velkopanskému chování, už dávno odložily smutek. Naplno si užívají života s venezuelskou zlatou mládeží.

Foto: Carlos Garcia Rawlins, Reuters

Venezuelský prezident Maduro bydlí jinde, prezidentskou rezidenci okupují dcery bývalé hlavy státu.

Článek

Z luxusní prezidentské rezidence La Casona na okraji Caracasu téměř každý večer zní hluk bouřlivého večírku. Komplex v neokoloniálním stylu nabízí bazén, kinosál, řadu reprezentačních salónků i místnost pro zasedání vlády, připomíná španělský mírně bulvární deník ABC.

Problém je v tom, že v rezidenci, sloužící už 50 let jako sídlo venezuelských prezidentů, měl už devět měsíců bydlet současný titulář Nicolás Maduro.

Jenže děti minulého prezidenta a jeho první ženy Nancy Colmenaresové, pocházející z chudých poměrů, Rosa Virginia, María Gabriela i benjamínek Hugo junior se nechystají opustit komplex, i když je k tomu Maduro opakovaně vybídl.

Maduro jako Chávezova ozvěna jen opatrně, první dáma země Cilia Floresová důrazně, ale také marně. Madurovi tak zatím bydlí v sídle určeném viceprezidentovi Jorgemu Arrezagovi.

Viceprezident nemá kde bydlet

Ten ale podle španělského listu mlčí, přestože do „své“ vily nemůže − Chávez byl jeho tchán a právě paní Arrezagová čili Rosa Virginia Chávezová „řádí“ v tatínkově vile.

Jiní ale nemlčí. Podle ABC nejsou z večírků nadšené restaurace a dodavatelé pizzy, hamburgerů a nápojů. Infantky si od nich objednávají denně, ale platit faktury zapomínají, a tak některé firmy už na jejich objednávky nereagují. Stejně se tu a tam ozve bručení z uměleckých agentur, po nichž Chávezovy dcery automaticky vyžadují tři desítky „volňásků“ na každou významnější společenskou událost.

Kdo je v zemi pánem

Kupodivu prostřední María Gabriela, která prý měla k Chávezovi nejblíže a byla patřičně rozmazlená, se po otcově smrti uchýlila do vlastního domu v tiché čtvrti s tím, že potřebuje klid na psaní vzpomínek.

Nevydržela tam ale a letos v lednu se do La Casony vrátila. Čtvrtý legální potomek zesnulého prezidenta, šestnáctiletá Rosinés, dávno žije u své matky, novinářky Marisabel Rodríguezové, jež se s Chávezem deset let před jeho smrtí rozvedla.

Španělský list spekuluje o možných důvodech, proč nejvyšší představitelé Venezuely bydlí jinde, než by měli. María Gabriela si prý určitě pamatuje, jak a podle čeho její otec vybíral svého nástupce. „Infantky“ se prý nestěhují, aby nenápadně daly najevo, kdo je v zemi skutečným pánem.

Reklama

Výběr článků