Hlavní obsah

Baldwin musel stisknout spoušť, dokládá vyšetřování FBI

14. 8. 2022, 14:30

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dospěl k závěru, že herec Alec Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která loni při natáčení filmu Rust zabila kameramanku Halynu Hutchinsovou, informuje web ABC News. Herec se přitom v dřívějších rozhovorech hájil, že spoušť nestiskl.

Foto: ČTK/AP

Alec Baldwin

Článek

Baldwin Hutchsinovou zastřelil omylem při natáčení westernu v Novém Mexiku v říjnu loňského roku. V prosincovém rozhovoru s televizí ABC ovšem trval na tom, že spoušť nezmáčkl.

Natáčení filmu Rust, na kterém měl Alec Baldwin zastřelit kameramanku.Video: KOAT, AP

„Nezmáčkl jsem spoušť,“ uvedl. „Nikdy bych nenamířil zbraň proti někomu a nezmáčkl spoušť. Nikdy,“ dodal. Herec předpokládal, že ve zbrani není ostrý náboj. Při neštěstí byl zraněn i režisér Joel Souza.

Testy náhodného výstřelu podle zprávy FBI prokázaly, že střelná zbraň použitá při výstřelu – revolver Colt ráže 45 Long Colt – „nemohla vystřelit bez stisknutí spouště“.

Nezmáčkl jsem spoušť, tvrdí Baldwin po smrti kameramanky

Forenzní zpráva je součástí trestního vyšetřování střelby v místě natáčení. Úřad šerifa okresu Santa Fe, který vede vyšetřování, obdržel tuto zprávu a další dokumenty FBI týkající se střelby na začátku srpna, uvedl úřad šerifa ve čtvrtek.

Dokumenty přezkoumal Úřad policejního lékařského vyšetřovatele v Novém Mexiku, jenž smrt Hutchinsové klasifikoval jako nehodu, vyplývá z pitevní zprávy, kterou získala stanice ABC News.

„Příčinou smrti bylo střelné poranění hrudníku. Přezkoumání dostupných zpráv orgánů činných v trestním řízení neprokázalo, že by střelná zbraň byla na místě záměrně nabita ostrými náboji,“ uvedla zpráva.

Herce Baldwina žaluje rodina zastřelené kameramanky. Zveřejnila novou animaci

„Na základě všech dostupných informací, včetně absence zjevného úmyslu způsobit zranění nebo smrt, lze způsob smrti nejlépe klasifikovat jako nehodu,“ dodala.

Místní okresní prokurátor zatím v případu nerozhodl o vznesení obvinění. Detektivové v rámci vyšetřování čekají na výpisy Baldwinových telefonních hovorů, uvedl ve čtvrtek úřad šerifa.

Neštěstí se stalo loni 21. října na ranči Bonanza Creek v Novém Mexiku při natáčení westernu Rust, kde měl Baldwin hrát hlavní roli a byl také jeho producentem. Hutchinsonovou, kterou střelil Baldwin do hrudníku, ještě záchranáři stihli převézt do nemocnice, tam svým zraněním ale podlehla.

Baldwin podle žaloby střílel bezdůvodně, neměl to ve scénáři

Baldwin také čelí několika civilním žalobám. Kromě rodiny Hutschinsonové ho žaluje za utrpěnou újmu a trauma členka natáčecího štábu Mamie Mitchellová. Podle ní Baldwin na nikoho mířit ani střílet nemusel, jelikož to neměl mít ve scénáři. Někteří členové štábu se také dříve vyjádřili, že nebyly dodržovány bezpečnostní předpisy a že si někteří stěžovali už během natáčení.

Reklama

Výběr článků