Hlavní obsah

Koaliční smlouva v Plzeňském kraji má před podpisem

9. 11. 2020, 15:42 • Aktualizováno 9. 11. 2020, 16:08

Plzeňský kraj povedou v následujícím období STAN + Piráti s ODS + TOP 09. Koaliční smlouvu mají podepsat ve středu. Ve 45členném zastupitelstvu budou mít 25 křesel. Hejtmankou bude Ilona Mauritzová (ODS).

Článek

Po pondělním jednání jsme se přiblížili hranici stoprocentní jistoty, řekl bývalý hejtman, lídr a vyjednavač za STAN Josef Bernard. STAN s Piráty budou mít čtyři z devíti křesel radních, ODS a TOP 09 budou mít v radě pět míst včetně hejtmana.

„Také personálie už jsou definitivní," uvedl Bernard. Hejtmankou bude Ilona Mauritzová, jednička krajské kandidátky ODS a poslankyně. Má mít v gesci zdravotnictví.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ilona Mauritzová

Bernard bude jejím prvním náměstkem, jenž bude mít na starosti regionální rozvoj a životní prostředí a fondy EU. STAN získá náměstka pro dopravu, Piráti sociální věci a digitalizaci. ODS a TOP 09 budou mít také náměstka pro ekonomiku, radního pro školství a sport, radního pro kulturu a pátou oblastí bude turistika a podnikání.

ODS bude mít hejtmana i většinu v radě Plzeňského kraje

Krajské volby

Prezidentské volby 2023

Termín prezidentských voleb je stanoven na 13. a 14. ledna 2023. V třetí přímé volbě se rozhodne o nástupci současné hlavy státu Miloše Zemana. Z kandidátů na prezidenta je nejvíce favorizován Petr Pavel, kandidaturu zatím nepotvrdil Andrej Babiš.

Kandidáti na prezidenta

Reklama

Související témata:

Výběr článků