Hlavní obsah

Kellnerova nadace nabízí granty pro české studenty zahraničních univerzit

2. 2. 2022, 13:25

Pro české studenty, kteří míří na zahraniční univerzity, připravila Nadace The Kellner Family Foundation roční granty v celkové výši zhruba 15 milionů korun. Rozdělí je mezi studenty bakalářských programů v akademickém roce 2022/2023. Nové příjemce grantu vybere nadace z online přihlášek, které žadatelé musejí doručit do 31. března.

Foto: Profimedia.cz

Trinity College (česky Kolej Nejsvětější Trojice) při Univerzitě v Cambridgi - ilustrační snímek

Článek

Nadace otevřela 1. února již 13. grantové řízení pro studenty univerzit. I letos přijímá žádosti elektronicky.

Online formulář musejí zájemci o podporu vyplnit v průběhu dvou měsíců a nejpozději do 31. března vložit do systému i všechny dokumenty potřebné k posouzení žádosti.

Jde o motivační dopisy, informace o vysoké škole nebo univerzitě a oboru, dosavadní studijní i jiné akademické úspěchy, doporučení od osoby podílející se na akademickém či uměleckém rozvoji žadatele a také dokumenty dokládající současnou finanční situaci.

Čeští stipendisté zamířili na desítky světových univerzit. Student Jan Truneček doufá ve vesmírnou stáž

Přihlášky posuzují zástupci nadace v několika kolech. Nejprve vyhodnotí informace poskytnuté v přihlášce a vybrané studenty pak pozvou k osobním rozhovorům.

„Přihlášky hodnotíme velmi individuálně. Zajímá nás každý jednotlivý příběh studentky nebo studenta, jejich motivace, ambice a odhodlání. Podporujeme mladé lidi, u kterých je zřetelné jejich zapálení pro obor a kteří mají svůj profesní sen, ke kterému by rádi po návratu ze zahraničí směřovali,“ popsala členka správní rady nadace Petra Dobešová s tím, že úspěšní žadatelé obdrží informaci o výši poskytnutého grantu do konce června.

Granty jsou určené primárně studentům bakalářských oborů na zahraničních univerzitách.

„Preferujeme moderní vědecké obory, ať už přírodovědné, nebo technické, nebo některý z uměleckých či humanitních oborů. Posuzujeme také kvalitu univerzity, její celkovou reputaci i hodnocení podle oborových žebříčků,“ vysvětlila Dobešová.

Nyní tyto granty čerpá 57 studentů

V aktuálně probíhajícím akademickém roce čerpá granty od Nadace The Kellner Family Foundation celkem 57 studentů, z toho 25 je zařazených prvním rokem a 32 pokračuje ve studiu oboru s finanční podporou nadace více než rok.

Zájem o Erasmus opět vzroste, věří organizátoři

Na zahraničních VŠ se stipendisté věnují hlavně přírodním a lékařským vědám, technickým oborům, ale i ekonomii, právu nebo třeba hudbě, vývoji počítačových her a moderní cirkusové akrobacii.

Za 12 let získalo prostředky na studium i náklady s ním spojené celkem 218 studentů vysokých škol a univerzit po celém světě, a to včetně těch renomovaných jako např. tyto britské instituce: Univerzita v Oxfordu, Univerzita Cambridge či Univerzita v St. Andrews. Rodinná nadace Renáty a Petra Kellnerových mezi dané studenty již rozdělila 100 milionů korun.

Profily daných stipendistů jsou zveřejněny na webu.

Oxford nemusí být utopie

„Cílem nadace je podporovat na cestě za kvalitním vzděláním talentované, cílevědomé a pracovité mladé lidi, kteří v sobě mají odhodlání získané mezinárodní zkušenosti využít ve prospěch celé české společnosti,“ shrnula na závěr mluvčí nadace Jitka Tkadlecová.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Výběr článků