Hlavní obsah

Zpěvačka Helena Vondráčková dnes slaví narozeniny a chystá nové řadové album i videoklip

24. 6. 2020, 14:12
Novinky, Robert Rohál

Dnes slaví narozeniny jedna z nejlepších českých zpěvaček Helena Vondráčková, která zpívá profesionálně neuvěřitelných pětapadesát let. Když v září roku 1965 začínala v pražském Rokoku, bylo jí osmnáct let. Od té doby natočila stovky písní, desítky hitů.

Foto: archiv autora

Helena Vondráčková.

Článek

Snad jen s výjimkou dechovky a country je naší nejuniverzálnější pop zpěvačkou, protože zazpívala prakticky všechno - swing, jazz, šansony, balady, funky, náročné muzikálové árie či slavné filmové melodie. Díky tomu se stala naší nejúspěšnější interpretkou v zahraničí, která měla úspěch i se svým šarmem, tanečním uměním, stepem, hrou na klavír a bicí, jazykovými schopnostmi.

Proto se líbila v Jižní Americe, Kanadě i Japonsku, kde zpívala pro tamní publikum, ale své fanoušky a časté vystoupení má dodnes v Polsku a Německu. Ve své záviděníhodné kariéře zpívala dvakrát v newyorské Carnegie Hall, vystoupila v pařížské Olympii, slavila řadu úspěchů na mezinárodních festivalech ať už šlo o Sopoty, Athény nebo Rio de Janeiro.

Obrovské množství cen a uznání získala i v tuzemsku, má Zlatého slavíka a plejádu stříbrných a bronzových slavíků, dva Anděly, desítky zlatých a platinových desek a řadu dalších cenných trofejí z domácích soutěží a festivalů.

Vedle zpěvu se objevila také v několika filmech a muzikálech, které posílily její popularitu, která trvá. V malé roli se objeví i v nové komedii režiséra Dušana Rapoše Ženská pomsta, kde navíc nazpívala ústřední melodii. Písnička, která má stejný název jako film, nebude chybět ani na řadovém albu v září. Do té doby se objeví i nový videoklip, který vznikl v režii Davida Beránka.

Její koncerty, kde jí řadu let doprovází Charlie Band, jsou obvykle vyprodané. Letošní turné, které nese název Vzhůru k výškám – Helena a hosté, by mělo pokračovat na podzim.

Reklama

Výběr článků