Hlavní obsah

Zmijův dvůr čeká proměna, dostane i nová parkovací místa

17. 7. 2014, 13:29
Novinky, Lucie Balcarová

Vnitroblok mezi ulicemi Štefánikova a Čs. armády v centru Bohumína, známý mezi starousedlíky jako Zmijův dvůr, čeká letos a příští rok proměna. První vlaštovkou se stala nová dětská atrakce v okolí původního pískoviště.

Foto: Pavel Čempěl

Asfaltový povrch hřiště nahradí nový umělý, a to pružný akrylát.

Článek

„V lokalitě jsme mezi místními obyvateli uspořádali anketu. Zajímalo nás, jaký by měl být osud zdejšího hřiště pro míčové hry. Zda jej zrušit, nebo naopak zachovat a přidat i další atrakce. Místní si zrušení hřiště nepřáli, navíc v polovině vrácených odpovědí se objevila prosba o vybudování atrakce pro menší děti, která v lokalitě chyběla,“ upřesnila Šárka Drápelová z odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice.

Menší dětský koutek, který si zdejší obyvatelé přáli, proto město nechalo nainstalovat do prostor zdejšího pískoviště. Radnici atrakce přišla na 140 tisíc korun a děti i maminky už ji několik měsíců testují.

Teď se řemeslníci pustili i do oprav zdejšího asfaltového hřiště pro míčové hry. Ty přijdou na 1,7 miliónu korun a potrvají do konce července. Asfalt nahradí umělý povrch, a to pružný červený akrylát. Kolem hřiště pak přibude nové oplocení, aby míče nepadaly tam, kam nemají.

„Momentálně projektujeme ještě proměnu zdejších zpevněných ploch. V lokalitě se zatím parkuje „nadivoko“. To by se mělo změnit, přibudou parkovací místa, vznikne také oficiální plocha pro kontejnerová stání. Realizaci máme v plánu v příštím roce,“ doplnila Lenka Jochimová z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

Reklama

Související témata:

Výběr článků