Hlavní obsah

Závod Bikeclinic Cup v libereckém Vesci absolvovalo více než dvě stě mladých cyklistů

2. 9. 2015, 11:43
Novinky, Iva Radostová

O víkendu se v libereckém areálu Vesec uskutečnilo další pokračování cyklistického seriálu Bikeclinic Cup. Závod přilákal dvě stovky závodníků a nabídl profesionálně připravené tratě. Mladé sportovce přišli podpořit také čeští olympijští reprezentanti Martin Koukal, Aleš Razým a Antonín Hájek.

Foto: Barbora Klap

Celorepublikový seriál pro cyklisty ve věku 1 - 16 let se tentokrát konal v Liberci

Článek

Ani tropické teploty nezabránily mladých závodníkům v účasti v pořadí již osmého pokračování závodů Bikeclinic Cup 2015. V neděli 30. srpna se mladí cyklisté od těch nejmenších až po šestnáctileté borce vydali na připravené tratě. Pořadatelé závodu se pro děti připravují takové závody, které znají z televizních přenosů profesionálních dospělých závodníků.

Rekordní počet účastníků tentokrát zaznamenal závod rodičů, jehož se zúčastnilo na čtyřicet cyklistů. Mezi nimi také olympionici Martin Koukal a Antonín Hájek. Ti také všem vítězům předávali ceny na stupních vítězů.

I v Liberci si příchozí závodníci vyzkoušeli dovednostní pětiboj Mr. QuiXe. Ten prověřil jejich obratnost v sedle kole, ve kterém plnili různé úkoly. Šlo o hod na cíl, přeskoky přes švihadlo, zvedání bidogu nebo střelbu z kola na branku.

Další a zároveň předposlední zastávkou závodů Bikeclinic Cup bude o víkendu 12. a 13. září západočeská metropole Plzeň. V areálu Doubravka se budou rozdávat jedny z posledních bodů do celkového hodnocení závodu.

Reklama

Výběr článků