Hlavní obsah

Zámek Častolovice provoněný růžemi otvírá své brány

31. 5. 2020, 15:30
Novinky, Dana Ehlová

Zámek Častolovice se veřejnosti letos poprvé otevře v úterý 2. června. Návštěvníci mohou přijíždět každý den od 9 do 18 hodin, kromě pondělí. Navíc mohou využít novinku letošní sezóny a zakoupit si vstupenky na prohlídku předem on-line. Prodej vstupenek v pokladně na nádvoří zůstal rovněž zachován.

Foto: Dana Ehlová

Zámek Častolovice se 2. června otvírá veřejnosti.

Článek

V zámeckém zvěřinci, kde mají svá útočiště domácí i cizokrajné druhy zvířat včetně různých druhů papoušků, zakrslých králíčků a morčátek, je provoz obdobný, otevřeno je ovšem každý den, tedy i v pondělí. Vstupenky lze taktéž zakoupit on-line nebo na místě. Otevřeny jsou také zámecká kavárna, galerie a altán Gloriet.

Sezóna v Častolovicích začíná letos sice se zpožděním, růže tu však začínají kvést neobvykle brzy a podle správy zámku určitě pokvetou ještě v následujících dvou až třech týdnech.

Rozárium v Častolovicích je naprosto mimořádné a známé široko daleko, tak si připomeňme pár podrobností.

Majitelka zámku Diana Sternbergová věnuje velkou pozornost nejenom detailům v interiérech zámecké expozice, ale také v zámeckém parku, který tak návštěvníkům od jara do podzimu nabízí své různé proměny v podobě kvetoucích keřů, stromů a dalších rostlin. Nedílnou součástí jsou také růže.

Diana Sternbergová začala s vysazováním růžových keřů ihned po svém návratu na zámek a pokračuje v tom dodnes. V současné době čítá sbírka růží na 220 druhů - jedná se o růže moderní, ale především také o historické druhy, které kvetou pouze jednou a vyznačují krásně naaranžovanými korunními lístky s výraznou vůní. Dále se v zámeckém rozáriu nacházejí anglické růže vyšlechtěné Davidem Austinem, jež spojují prvky moderních a historických růží.

„Všechny tyto druhy jsou teď k vidění a přivonění v zámeckém parku, jelikož právě nyní nadešel jejich čas a začínají kvést,“ vystavila pozvánku k návštěvě Kateřina Kovaříčková se správy zámku.

Reklama

Výběr článků