Novinky, Vojtěch Novotný

Východní skupina 1. Národní hokejbalové ligy má za sebou kompletní základní část. O závěrečném hracím víkendu se představila všechna mužstva RSHb-Morava sever. Malenovice hostily oba týmy Pardubic, Poruba pak hrála na půdě České Třebové a Poličky, kde se představila také Opava.

Ilustrační foto

TJ ACS Malenovice SV - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice "B" 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

V duelu Malenovic s Pardubicemi předvedly oba celky vyrovnaný souboj. Pohledné hokejbalové akce byly k vidění již od prvních chvil. Stav 1:1, který platil po vstupní patnáctiminutovce však neměl dlouhého trvání. Domácí v průběhu druhé části dokázali zefektivnit koncovku a soupeři vstřelit dva góly. Zaskočení hosté na toto reagovat nedokázali. ASC navíc v třetím dějství přidalo další trefu a po vítězství 4:1 mělo stále naději na čtvrtou pozici po základní části.

SK Kometa Polička - TJ Sokol Poruba 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)

Duel na půdě Poličky byl ze strany Severomoravanů nezvykle disciplinovaný. V utkání došlo pouze k osmi vyloučením, přičemž si obě mužstva početní výhody podělila rovným dílem. Poruba však k souboji s Kometou nevyrazila v optimální sestavě a domácí toho uměli využít. Do druhé třetiny si vypracovali dvoubrankový náskok, ze kterého pak těžili ve zbylém průběhu utkání. Domácí vše korunovali bezchybnou třetí částí. V té se trefili celkem čtyřikrát a utkáni vyhráli poměrem 7:1

TJ Lokomotiva Česká Třebová - TJ Sokol Poruba 3:7 (0:2, 2:4, 1:1)

Pro nedělní ostravské vystoupení se role hostitele ujal tým České Třebové. Poruba, ač outsider, vstoupila do zápasu excelentně. První třetinu vyhrála poměrem 0:2 a zaskočeného soupeře válcovala i nadále. Z šesti branek, které byly k vidění v druhé části, si hosté připsali hned čtyři. Skóre 2:6 po druhé třetině vlévalo Severomoravanům energii do žil i na hokejky. Pohledný hokejbal tak byl k vidění i v závěrečné fázi hry. Smírná třetí třetina nakonec přiřkla duelu konečný výsledek v podobě 3:7 a Ostravanům devátou pozici po základní části.

TJ ACS Malenovice SV - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Také Malenovice bojovaly mezi svými mantinely i v neděli. Do Zlína přicestovalo pardubické Paramo, osmý celek východní skupiny 1. ligy. Hosté neměli v nohách duel z předchozího dne, což se do značné míry projevilo i na vývoji nedělního střetnutí. Vyrovnaný zápas nabídnul téměř vše, co k hokejbalu patří. Rozuzlení navíc přišlo až v podobě samostatných nájezdů. Zde byli úspěšnější domácí čímž si zajistili čtvrtou příčku po základní části a výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále play-off.

SK Kometa Polička - SHC Opava 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Vítěz základní části - celek Opavy, neměl v Poličce již o co hrát. Jasnou první pozici zaručilo Slezanům již vítězství v minulém kole. Kometa mohla skončit nejhůře třetí, přes to utkání nepodcenila a na lídra soutěže si doslova vyšlápla. Stav 3:0 by po třiceti minutách čekal málokdo. Domácí svého soupeře dokonce předčili v počtu střel téměř dvojnásobně. Naopak Opava dokázala z šesti nabídnutých přesilovek zužitkovat jedinou. Hosté pak sice třetí třetinu vyhráli, v konečném součtu se však se základní částí loučili porážkou 4:2.