Hlavní obsah

Zahájení adventu v Kelčicích – mše, rozsvícení stromečku i punč

4. 12. 2016, 14:24
Novinky, Barbora Burešová

Pro místní to znamená start nové tradice, do letošního roku se oficiální zahájení adventu konalo vždy jen v sousedních Vranovicích.

Foto: Barbora Burešová

Kaple sv. Bartoloměje po rozsvícení

Článek

Druhý adventní víkend už má většina měst a vesnic slavností rozsvěcení stromku za sebou, v Kelčicích si ale dali na čas a zahájení předvánoční doby nechali až na sobotu 3. prosince.

Vše začalo mší svatou v kapli sv. Bartoloměje, kterou provázel otec Damián Němec z Kláštera dominikánů v Olomouci. Venku potom následovalo slavnostní rozsvícení kaple a vánočního stromku. „Doufám, že tímto zahájíme novou tradici a sejdeme se tu každý rok, protože právě advent je ideální dobou k setkávání,“ sdělila ve svém proslovu starostka Vranovic-Kelčic Irena Blažková.

Atmosféru podpořilo krátké hudební vystoupení, za doprovodu kytary zazněla například Neckářova Půlnoční nebo Hallelujah od Leonarda Cohena, a ke zpěvu se přidalo i několik diváků. Po celou dobu měli všichni zúčastnění na zahřátí k dispozici domácí punč, ke kterému dostali i hrnek s logem Advent ve Vranovicích-Kelčicích. „Je to takový malý předvánoční dárek pro všechny, kteří se dění v obci účastní,“ dodala starostka.

Reklama

Související témata:

Výběr článků