Hlavní obsah

Za záchranu života seniorce obdrželi strážníci medaili Za statečnost

8. 2. 2018, 14:15
Novinky, Vlastimil Langer, PhDr.

Medaile Za statečnost převzali ve čtvrtek 8. února na zasedání Zastupitelstva města Zlína strážníci Městské policie Zlín David Korvas a Jaroslav Stoklásek.

Foto: Zlínský magistrát

Strážníci převzali medaile od zlínského primátora Miroslava Adámka.

Článek

„V pondělí 4. prosince loňského roku prokázali obrovskou osobní statečnost, když při požáru bytu v Okružní ulici na zlínském sídlišti Jižní Svahy vytáhli z hořícího bytu seniorku. Bez ohledu na vlastní bezpečnost jí zachránili život,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

„Za tento obdivuhodný čin si medaili Za statečnost zasluhují. A zasluhují si také naše velké poděkování,“ řekl primátor Miroslav Adámek na dnešním zasedání zastupitelstva, kde Davidu Korvasovi a Jaroslavu Stokláskovi medaile udělil.

„Seniorku, která zůstala ležet v hořícím bytě, by už bez jejich pohotového zákroku nikdo nevzkřísil. Nad zásahem bez jakéhokoliv vybavení muži zákona neváhali. Projevili tak velkou odvahu a pohotové jednání,“ ocenil je Ondřej Běták, náměstek primátora, do jehož kompetencí MP Zlín patří, který společně s ředitelem zlínské městské policie Milanem Kladníčkem dal podnět k ocenění obou strážníků. 

Reklama

Související témata:

Výběr článků