Hlavní obsah

Vodáci se v Bohumíně rozloučí o víkendu se sezónou, fandové vláčků se zase těší na Den železnice

27. 9. 2018, 14:40
Novinky, Lucie Balcarová

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? V Bohumíně se v sobotu 29. září chystají dvě velké akce, které zabaví malé i velké. U břehů řeky Odry ve Starém Bohumíně se budou loučit vodáci s uplynulou sezónou, na vlakovém nádraží v Novém Bohumíně se pro změnu koná oblíbený Den železnice.

Foto: Pavel Čempěl
Článek

Regionální oslavy svátku železničářů proběhnou od 9:30 do 15:30 hodin v areálu ostravského hlavního nádraží a také na nádraží v Bohumíně. Příznivci světa na kolejích se mohou těšit na atraktivní jízdy zvláštními vlaky a neméně lákavý doprovodný program. Svátek železničářů se tradičně ponese v duchu vyjížděk netradičních souprav a kromě atrakcí pro děti i dospělé budou pro zájemce připraveny i prohlídky míst, kam se cestující běžně nedostanou.

Vodáci si na tutéž sobotu naplánovali tradiční uzamykání řeky Odry. Na letošní poslední plavbu se vydají z nástupního místa ve Starém Bohumíně, kde symbolicky uzamknou místní chráněné meandry. Zájemci si mohou sjet řeku na lodích z městské půjčovny i na těch vlastních. Sraz je už tradičně o půl desáté dopoledne, na vodu se vyjede přesně v deset a po zhruba hodinu a půl trvajícím sjezdu se končí v polském Zabełkowě za silničním mostem.

„I přes dlouhotrvající sucha se sezóna povedla. Městskou půjčovnu lodí letos využilo přes tisíc sto lidí. Nejde samozřejmě o žádný rekord, ale vzhledem k extrémnímu letnímu počasí to je velmi pěkné číslo. Největší zájem ze strany veřejnosti o služby naší půjčovny byl v druhé polovině července,“ řekla vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Mirka Šmídová.

Na závěrečný sjezd Odry jsou v půjčovně ještě volné lodě, takže koho neodradí chladnější počasí. „Zájemci mohou klidně přijít v den konání akce bez nutnosti rezervace k půjčovně lodí, plavidlo jim rádi zapůjčíme,“ dodala Šmídová s tím, že poté se půjčovna uzavře a pro veřejnost se opět otevře až v příštím roce na přelomu června a července, a to při tradičním odemykání.

Reklama

Související témata:

Výběr článků