Hlavní obsah

Víkend plný festivalů nabídne rock, pop, dechovku, cimbál i hudbu pro blázny

8. 7. 2019, 15:44
Novinky, Zdeněk Šmýd

Chybět bude snad jen opera. Slovácko se chystá na víkend plný festivalů. Každý nabídne naprosto jiné hudební žánry. Na své si přijdou mladí, staří, usedlí i blázni.

Foto: Zdeněk Šmýd

Festival dechovek v Ratíškovicích načne druhé půlstoletí existence.

Článek

Kdo má rád hudbu, měl by o víkendu zavítat na Slovácko. V pátek, v sobotu a v neděli tentokrát výjimečně ustoupí vinařské akce těm hudebním. To samozřejmě neznamená, že se nebude pít víno. Dvě z akcí ho mají přímo v programu.

Desmod a víno

Například Festival Búdy 2019 v Mutěnicích. Během pátku a soboty zahrají kromě mnoha jiných písničkářka Sabina Uxovová, country kapela Banderas nebo slovenští Desmod. A k tomu otevře 24 vinařství v tamních sklepech.

Naprosto odlišnou zábavu lze očekávat v neděli v Ratíškovicích, kde se uskuteční už 51. ročník mezinárodního festivalu dechovek. V programu je dvanáct dechových hudeb a jedna přijede až z chorvatského Daruvaru.

Alternativa při Svátku bláznů

Rocková a folkrocková hudba ovládne v pátek a v sobotu Strážnici, kde se koná jubilejní 20. ročník festivalu Slunce. Nedaleké Veselí nad Moravou zase na celý víkend ovládne multikulturní Festival Svátek bláznů. Zaměřuje se na okrajové žánry hudby, ale i divadlo a výtvarné umění.

Folklorní sbory budou pak zpívat v sobotu na Kyjovsku v Lovčicích. Vystoupí jich celkem deset z celého Slovácka při akci Posezení u cimbálu s koštem vín.

Soutěž jídel z fazolí

Sobotu pak zpestří ještě Fazolfest v Blatnici pod sv. Antonínkem. Za doprovodu hudby budou soutěžní týmy vařit pokrmy z fazolí. Výsledek zhodnotí sami návštěvníci.

Reklama

Související témata:

Výběr článků