Hlavní obsah

Vertigo Quintet zahraje společně s Dorotou Bárovou ve Valašském Meziříčí

30. 11. 2010, 9:23
Novinky, Lukáš Martinek

Držitelé Anděla za rok 2005 mají namířeno do Valašského Meziříčí. Mladý dynamický projekt Vertigo Quintet se v pátek 3. prosince představí v M-klubu společně s violoncellistkou Dorotou Bárovou známou z působení v seskupení Tara Fuki.

Článek

Vertigo Quintet vznikl koncem roku 2002 jako seskupení mladých muzikantů, kteří se rozhodli hledat svůj vlastní hudební jazyk. O tři roky později vydali eponymní debutové album, za které záhy obdrželi sošku Anděla od Akademie populární hudby v kategorii Jazz & Blues.

„Posluchačsky ceněné album U Staré Paní vyšlo v roce 2006. Jde o záznam dvojkoncertu, který nastínil směrování kapely a hledání nových směrů. Na albu hostuje například Lenka Dusilová. Vertigo Quintet sami hostovali na albu kapely Tara Fuki z roku 2007, které bylo oceněno Andělem,“ sdělil produkční M-klubu David Schwager.

Právě z hostování na albu smyčcových Tara Fuki vzešla spolupráce s Dorotou Bárovou, violoncellistkou Tara Fuki. „Toto spojení přináší originální mix jednoho z nejosobitějších hlasů na evropské scéně, violoncella a polsko-českých textů Doroty Bárové, a zvuku Vertigo Quintetu. Výsledkem je křehká, atmosférická a posluchačsky přístupná hudba s inspiracemi z free jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu,“ doplnil Schwager.

Vertigo Quintet a Dorota Bárová vydali v minulém roce společné album Animal Music. Desku představí také v M-klubu. „Naše společné hraní působí často až telepatickou rovinou komunikace a hlubokým hudebním prožitkem nejen pro nás, ale také pro diváky," láká na program bubeník a perkusionista Vertiga Quintet Daniel Šoltis.

Reklama

Související témata:

Výběr článků