Hlavní obsah

Veřejnost může posoudit návrhy na logo Frýdku-Místku

14. 6. 2016, 17:36
Novinky, Jana Matějíková

Statutární město Frýdek-Místek vypsalo v květnu soutěž na vytvoření loga města. Zapojit se do něj mohla široká veřejnost. Ve stanovené lhůtě bylo doručeno 115 návrhů. Porota poslala do druhého kola 6 z nich, aniž by věděla, kdo za nimi stojí. Veřejnost má nyní možnost vyjádřit k návrhům svůj názor.

Foto: magistrát FM

logo

Článek

Názor k návrhům lze zaslat do 28. 6. 2016 na e-mailovou adresu – logo@frydekmistek.cz . Návrhy logotypů jsou zveřejněny na webu města.  

V rámci druhého kola budou muset tvůrci své návrhy rozpracovat na zadaných příkladových situacích a osobně odprezentovat porotě. Vítězný uchazeč pak rozpracuje návrh formou grafického manuálu pro devět městských institucí, použitelného jak pro administrativní a marketingové účely, tak i multimediální aplikace nebo prezentační a dárkové předměty.

„Nejvyšším hodnotícím kritériem bude aplikace logotypu ve spojitosti s městskými institucemi a městem, typografie, barevnost a originalita. Při výběru vítěze porota přihlédne i k názoru veřejnosti,“ řekl již dříve primátor Michal Pobucký.

Účastníkům soutěže, kteří se umístí na prvním až třetím místě, budou vyplaceny odměny v rozmezí od třiceti do sto dvaceti tisíc korun. S vítězným uchazečem bude následně uzavřena smlouva o dílo na vytvoření kompletního grafického manuálu, včetně poskytnutí neomezené výhradní licence za půl miliónu korun. Město se tak stane majitelem logotypu a bude jej moci využívat dle svých potřeb.

Oficiální logo města Frýdku-Místku by mohlo být zveřejněno v průběhu července.

Reklama

Související témata:

Výběr článků