Hlavní obsah

Ve Valašském Meziříčí se konal třetí ročník Majálesu

14. 5. 2014, 9:50
Novinky, Ondřej Smolka

Třetí ročník studentských oslav neboli Majálesu připravil M-klub Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí nejen pro všechny studenty v pátek 9. května. Společně s detašovaným pracovištěm VŠB – TUO ve Valašském Meziříčí a Hoofbeats Crew vytvořili jedinečné zahájení festivalové sezóny.

Foto: Ondřej Smolka

Chinaski na Majálesu 2014 ve Valašském Meziříčí.

Článek

Přímo snové počasí přálo po dvou propršených letech organizátorům, kteří Meziříčanům naservírovali skvělý line up v čele s kapelou Chinaski.

Celou akci zahájil již tradičně proslov vedoucích VŠB – TUO. Jejích díky patřily nejen organizátorům, ale hlavně studentům v závěrečných ročnících bakalářského studia. Poté přišel na řadu hudební program, jehož zahájení se ujala opavská kapela Kofe-in následována olomouckou vycházející hvězdou No Distance Paradise. Obě kapely předvedly skvělá vystoupení, i když I. nádvoří zámku Žerotínů nebylo zcela naplněno.

Diváci si dali na čas, ale jakmile na pódium vyběhli jejich miláčci z UDG, tak se vše změnilo a u pódia se vytvořil kotel skandujících fanoušků. A téměř zaplněné nádvoří nezůstalo prázdné až do posledních minut Majálesu.

Průřez celou svou tvorbou vpálily do řad diváků hlavní hvězdy festivalu, Chinaski. Porci známých hitů s nimi zpíval snad každý, kdo na Majálesu byl. Závěr večera patřil spíše pro skupinu mladšího obecenstva, neboť se o něj postaral rapper Prago Union společně s Champion Soundem a slovenský rapper Strapo s DJ Spinhandzem.

Prostor M-klubu patřil v letošním roce Hoofbeats Crew, která to zde od dvacáté hodiny rozjela v rytmu drumm and base. V průběhu večera tady vystoupili DJ’s Molex, Sandbow, Madface. O půlnoci párty vyvrcholila setem slováka B-complexe a celou akci završili Apoka společně s Joshu4.

Organizátoři Majálesu 2014 tak děkují všem, co na festival dorazili a vytvořili tak vynikající atmosféru, čímž všechny zainteresované skvěle podpořili. Teď už zbývá počkat si na další ročník 2015.

Reklama

Související témata:

Výběr článků