Hlavní obsah

Ve středu divadelníci odvysílají Kdyby tisíc klarinetů

1. 6. 2020, 12:30 • Aktualizováno 1. 6. 2020, 15:15
Novinky, Petra Kučerová

Je to osm let a pár dnů, kdy Slováckým divadlem premiérově zněly písně ze slavného muzikálu Divadla Na zábradlí Kdyby tisíc klarinetů. Hrál se úspěšně více než dva roky a ve středu si ho mohou milovníci humoru Jiřího Suchého a písniček z divadla Semafor připomenout na Facebooku Slováckého divadla.

Foto: archiv Slováckého divadla

Petr Čagánek, Klára Votková a Tomáš Šulaj si zahráli, zazpívali i zatančili v muzikálu Kdyby tisíc klarinetů Slováckého divadla

Článek

„Tento muzikál proslavil i vynikající film Jána Roháče, Vladimíra Svitáčka a Miloše Formana z roku 1964 a zřejmě ho není třeba příliš představovat. Vždyť komickou zápletku o tom, co se stane, když se jednoho dne vojín Schulze postaví zupáckému drilu a na pomoc mu přijdou nadpřirozené síly, které promění zbraně v hudební nástroje, zná patrně každý,“ uvedl dramaturg Libor Vodička.

Muzikál pro Slovácké divadlo upravil a režíroval Igor Stránský a s chutí si v něm zahráli a zazpívali Pavel Hromádka, Tereza Novotná, Petr Čagánek, Klára Vojtková a další.

Záznam muzikálu Kdyby tisíc klarinetů začne na facebookových stránkách divadla tuto středu v 8 hodin večer.

„Ať se muzikál líbí,“ vzkazuje do Hradiště Jiří Suchý

I pro vysílání muzikálu Kdyby tisíc klarinetů museli divadelníci nejdříve vyřešit licenční práva, a z toho důvodu kontaktovali spoluautora slavného muzikálu, básníka, muzikanta a dramatika Jiřího Suchého.

Ten s vysíláním ochotně souhlasil - a ještě poslal do Slováckého divadla vzkaz: „Mávám do Hradiště a ať se muzikál divákům líbí i na facebookových stránkách!“

Reklama

Související témata:

Výběr článků