Hlavní obsah

Ve Frýdku-Místku vybírají lavičky nejen podle vzhledu, ale i sedu

8. 2. 2018, 12:55
Novinky, Jana Matějíková

Městský mobiliář ve Frýdku-Místku, který je již zastaralý, prochází postupnou obměnou. Po odpadkových koších přichází na řadu lavičky. Do jejich výběru má nyní možnost se zapojit i široká veřejnost.

Foto: Jana Matějíková

lavičky

Článek

Městská společnost TS a. s. (technické služby) vyrobila tři prototypy laviček. Jeden z nich následně poslouží k postupné výměně poškozených a stářím znehodnocených laviček ve městě. O tom, který to bude, může rozhodnout široká veřejnost.

„Přijďte si vybrat lavičku nejen podle vzhledu, ale i sedu. Vyzkoušejte, na které ze tří laviček se nejlépe sedí a která je podle vás nejpohodlnější a nejzdařilejší,“ vyzval primátor Michal Pobucký s tím, že u vystavených laviček je i hlasovací schránka, do které stačí vhodit lístek s číslem lavičky, která se líbí a je nejpohodlnější.

Nově vybraná lavička bude umístěna zejména v parcích, arboretu, v okolí řeky Ostravice, podél cyklostezky Olešná, ale také na sídlištích, sportovištích a dětských hřištích.

V historických jádrech města, Parku pod zámkem, parku Jižní svahy, parku U Jošta a v okolí pramene v Hájku budou i nadále lavičky se zdobnějšími litinovými boky.

Reklama

Výběr článků