Hlavní obsah

Valašský špalíček 2014 se blíží, hlavními hvězdami budou Nazareth a Radůza

29. 5. 2014, 14:59
Novinky, Ondřej Smolka

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí připravuje dvaatřicátý ročník festivalu na křižovatce žánrů Valašský špalíček 2014. Ten se uskuteční ve dnech 19. až 21. června v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí a v Blues Jazz Clubu u Zvonu. Hlavní hvězdou bude skotská legenda Nazareth.

Foto: Ondřej Smolka
Článek

Jak je známo, festival Valašský špalíček nepatří mezi příliš komerčně laděné festivaly a tak tomu zůstává i letos. Návštěvníci budou mít možnost objevovat nová a zajímavá jména mnoha různých žánrů jak české a slovenské hudby, tak i té světové. Do Valašského Meziříčí se sjedou kapely a umělci ze sedmi zemí světa. Chybět samozřejmě nebude zástupce irské hudební scény.

Zahajovacího koncertu se ve čtvrtek 19. června ujme Karel Plíhal, který se svým programem vystoupí na prvním nádvoří zámku Žerotínů.

Jedním z velkých jmen tohoto roku je skotská rocková skupina Nazareth. „Ta od svého vzniku sice prošla řadou personálních změn, ale písničky jako Love Hurts, které každý zná, zůstávají a zazní i na Valašském špalíčku a rovnou plnohodnotném koncertním setu,“ uvedl dramaturg festivalu David Schwager.

Plnohodnotný koncert odehraje také muzikantka Radůza. Ta na festivalu Valašský špalíček představí po čtyřech letech a rovnou s celou kapelou ve velkém sále.

Zpoza našich hranic do Valašského Meziříčí zavítá například americká kapela Simeon Soul Charger hrající psychedelic experimental rock, rockový a jazzový baskytarista a dlouholetý parťák Lou Reeda Fernando Saunders ze Spojených států společně s kapelou, izraelští indie rockoví LFNT či německá písničkářka Alin Coen.

Valašský špalíček by nebyl Valašský špalíček, kdyby se v seznamu jmen neobjevil alespoň jeden zástupce Irska. „Do Valmezu jsme pozvali zpěvačku Rebeccu Collins s dánskou kapelou The Unusual History of Ether. Jejich loňské album A Distant Age nemá slabých míst a samotná Rebecca vydala letos v únoru senzační akustickou sólovku Earth,“ prozradil dlouholetý organizátor a dramaturg festivalu Karel Prokeš.

Českou mladou scénu zastoupí například projekty Kittchen, indie popoví iLLe nebo písničkářka Never Sol, kteří obohatili hudební scénu vydařenými debutovými alby. Dobrou popovou písničku představí stoupající hvězda Nebe. Návrat čeká také kapelu Zrní a silné a energické kytarové riffy dodají Doctor Victor, kteří se na soutěži Global Battle of the Bands v thajském městě Chiang Mai umístili na druhém místě.

Slovensko budou zastupovat bratislavští Korben Dallas součástí jejichž koncertu bude křest desky Dežo Ursiny + Plus Live.

Vstupenky na festival Valašský špalíček jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz a v síti Ticketstream.

Reklama

Výběr článků