Hlavní obsah

V říjnu Ostrava ožije loutkářským uměním

22. 9. 2015, 8:46
Novinky, Josef Zajíc

Od 4. do 9. října ovládnou centrum Ostravy loutky. Bude se totiž konat 11. bienále mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, které pořádá Divadlo loutek Ostrava.

Foto: Josef Zajíc

Ostrava ožije loutkařským uměním. 22.9.2015 Divadlo loutek Ostrava . Mráček a Mračoň.

Článek

Festival Spectaculo Interesse, který se bude konat od 4. do 9. října v Ostravě,  patří v oblasti loutkového divadla k nejvýznamnějším akcím ve Střední Evropě.

Je to výběrová soutěžní přehlídka nejvýraznějších loutkářských inscenací z celého světa. Z přibližně 150 zhlédnutých představení vybrala dramaturgická rada 18 soutěžních titulů, které se odehrají na hlavní a alternativní scéně Divadla loutek (DLO) či v sousedním multižánrovém centru Cooltour.

Pro dramaturgii festivalu Spectaculo Interesse je specifický důraz na smysluplnou uměleckou práci s loutkou či objektem, na níž současné loutkové divadlo doma i ve světě často rezignuje.

Na letošním ročníku se představí umělci z jedenácti zemí tří kontinentů - Kanady, Izraele, Francie, Španělska, Finska, Slovinska, Maďarska, Německa, Polska, Slovenska a České republiky.

„Divadlo loutek Ostrava bude hrát na festivalu představení Marvin a Vlku, dobré chutnání!, jakožto pořadatel ovšem mimo soutěž. Diváci budou mít možnost zhlédnout 30 představení a zúčastnit se 8 doprovodných akcí,” sdělila Lucie Míčková, marketing a PR Divadla loutek.

Festival se koná pod záštitou prvního náměstka primátora statutárního města Ostrava Ing. Lumíra Palyzy a hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka.

Záštitu převzalo také Velvyslanectví Kanady, Velvyslanec Francouzské republiky, Velvyslanectví Státu Izrael, Velvyslanec Maďarska v Praze, Velvyslankyně Polské republiky v České republice a Generální konzul Polské republiky. Garantem festivalu je České středisko UNIMA.

Reklama

Související témata:

Výběr článků