Hlavní obsah

V Nemocnici Český Těšín zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

21. 6. 2017, 9:53
Novinky, Radka Miloševská

Hasičské jednotky obsadily v pondělí 19. června Nemocnici Český Těšín. V denní místnosti pro pacienty na rehabilitačním oddělení budovy A vypukl požár a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty. Vše naštěstí probíhalo jen cvičně, v rámci hasičského cvičení.

Foto: archiv nemocnice

Cílem cvičení bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace.

Článek

Cílem cvičení bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Akce odstartovala v 10,30 hodin dopoledne v denní místnosti na rehabilitačním oddělení. „Tato místnost se nachází u schodiště, které je jedinou únikovou cestou v budově A. V rámci cvičení hasiči zajistili místo simulovaného požáru, který vznikl od varné konvice, a evakuovali přítomné. Sledovány byly především reakce personálu na vzniklou situaci,“ uvedla členka představenstva Nemocnice Český Těšín Mgr. Alice Ručková.

Cvičení nebylo personálu předem ohlášené a rovněž na straně hasičů o něm předem věděl pouze velitel jednotky Hasičského záchranného sboru Český Těšín.

Výsledek cvičení byl podle vedení nemocnice i hasičů chvályhodný. „Cvičení jasně prověřilo organizační opatření a připravenost personálu nemocnice na obdobné krizové situace a mohu říci, že je dobrá. Celý zásah proběhl úspěšně a bez komplikací,“ shrnula Mgr. Ručková. 

Reklama

Výběr článků