Hlavní obsah

V Bohumíně příští rok opraví komunikace za 12 miliónů korun

21. 11. 2016, 9:37
Novinky, Lucie Balcarová

Do oprav chodníků a cest půjde v Bohumíně v příštím roce 12 miliónů korun. Nový povrch dostanou komunikace ve všech sedmi městských částech. Rekonstrukce se dočká 14 chodníků a 21 cest. Ty radní vybrali při tradiční podzimní objížďce z osmdesátky vytipovaných míst.

Foto: Pavel Čempěl

V letošním roce se nového asfaltu dočkala Mládežnická ulice v Bohumíně-Skřečoni.

Článek

„Lokality k opravám vybíráme po prohlídkách v terénu, na které vyjíždíme i několikrát do roka. Klíč výběru je jednoduchý. Přednost dostávají více poškozené úseky či frekventovaná a strategická místa. Zároveň se řídíme pravidlem, že v každé městské části se něco opraví. Podobně jako v předchozích letech peníze na opravy ještě navýšíme, rozhodne hospodářský výsledek. Už teď máme v pořadníku další lokality k opravě za přibližně dva milióny korun,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Největší proměnou projdou chodníky na sídlišti v Bezručově ulici za dva milióny korun. Dočkají se nových obrubníků i zámkové dlažby. Pokračovat se bude také v druhé etapě rekonstrukce chodníků v Šunychelské ulici. Tentokrát dojde na úpravu u poloviny parkovacích míst před zdejšími rodinnými domy.

V Pudlově se bude opravovat chodník v Drátovenské ulici u zdejší noclehárny a denního centra pro bezdomovce a nedaleko benzínky u křižovatky s Ostravskou ulicí. Úprav se dočká nejen chodník, ale i autobusová zastávka. Ve Skřečoni proběhne další etapa rekonstrukce nejen chodníku, ale i cesty.

Ve Starém Bohumíně ve Slezské ulici přijde na řadu chodník od hasičárny k mostku a zároveň tady vznikne nový nasvětlený přechod pro chodce. V centru Bohumína se lidé mohou těšit na chůzi po nových chodnících ve Vrchlického ulici. Zámková dlažba přibyde na obou stranách chodníku od knihovny až po základní školu.

Do oprav komunikací půjde osm miliónů korun. V centru se dočkají nového asfaltu části Masarykovy ulice. V plánu je i likvidace betonové plochy u dopravního hřiště v Hobbyparku u zdejších stánků. V Šunychlu dostanou nový povrch například ulice V Chalupkách a ve Skřečoni v místní části Nová Ves zase část ulice Na Hrázi a Podvojná. V Záblatí se mohou těšit na opravu úseku ulice Na Úvoze, a to v její horní části, která vede lesem.

Na opravách město nešetří. Pokud je třeba, objem financí se na jejich renovace navyšuje. Třeba vloni startovaly opravy chodníků a cest na 10 miliónech, nakonec se ale opravily komunikace za 17 miliónů. A letos se počítalo s opravami za 10 miliónů a ve finále skončily na 13 miliónech.

Reklama

Související témata:

Výběr článků